تست عنوان
close
باشگاه نانو | جشنواره | معرفی جشنواره دانش آموزی فناوری نانو
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
معرفی جشنواره دانش آموزی فناوری نانو
filereader.php?p1=main_257daea3f5592aa73

معرفی جشنواره دانش آموزی فناوری نانو


«باشگاه نانو با هدف آشنا نمودن دانش‌آموزان با مفاهیم و کاربردهای فناوری نانو و همچنین ارایه دستاوردهای دانش‌آموزی، تاکنون 7 دوره جشنواره فناوری نانو ویژه دانش‌آموزان برگزار نموده است.

این جشنواره‌ها فرصتی مغتنم برای دانش‌آموزان علاقمند به تحقیق و پژوهش در حوزه‌های مختلف فناوری نانو و محلی برای ارایه نتایج فعالیت‌های پژوهشی آنها است. باشگاه نانو با برگزاری این جشنواره‌ها ضمن ارج نهادن به فعالیت‌های پژوهشی دانش‌آموزی، سعی در شناسایی و حمایت از دانش‌آموزان فعال و آینده‌ساز این فناوری را دارد.

پس از برگزاری موفق اولین دوره جشنواره دانش‌آموزی در پژوهش‌سرای دانش‌آموزی استاد طاهر شهرضا (استان اصفهان) و همچنین 3 دوره حضور طرح‌های دانش‌آموزی در جشنواره فناوری نانو در سال‌های 91 تا 93 پنجمین جشنواره در اردیبهشت ماه 94 در پژوهش‌سرای دانش‌آموزی امام جعفر صادق (ع) نور (استان مازندران) برگزار شد.

ششمین جشنواره دانش‌آموزی هم‌زمان با هشتمین جشنواره فناوری نانو در مهر ماه 1394 در فضایی حدود سیصد متر مربع در سالن خلیج فارس نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، پذیرای عموم به ویژه دانش‌آموزان، دبیران و مسئولان آموزش و پرورش بود.

از سال 95 با توجه به آیین نامه، جشنواره به دو مرحله انجام می پذیرد، یک همایش دانش‌آموزی در فصل بهار برگزار خواهد شد و برگزیدگان آن به جشنواره فناوری نانو که در مهرماه برگزار می‌گردد، راه پیدا خواهند یافت. که بدین ترتیب مرحله اول هفتمین جشنواره دانش‌آموزی نانو اردیبهشت 95 به میزبانی پژوهش‌سرای دانش‌آموزی امام جعفر صادق (ع) نور (استان مازندران) برگزار شد و مرحله‌ دوم در مهر ماه 95 برگزار خواهد شد و برگزیدگان نهایی انتخاب خواهند شد.filereader.php?p1=main_8fbdbf5573b18fae9