تست عنوان
close
باشگاه نانو | معرفی کتاب
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
معرفی کتاب
filereader.php?p1=main_bdb9c54f5f8686b45

معرفی کتاب


علوم و فناوری نانو، یک مبحث علمی جذاب است که اولین حرکت‌های پژوهشی در این زمینه از حدود سال 1378 در کشور ما شروع شده و با رشد فزآینده و شایان تقدیر، خصوصا پس از شکل‌گیری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، به جایگاه مناسبی در سطح منطقه و جهان رسیده است. این حرکت پرشتاب زمینه‌ساز تولید آثار متعددی با رویکرد مباحث نانو گردیده است. لذا لزوم تدوین آثاری که با رویکردی جهت‌دار به بیان مباحث علمی فناوری‌نانو بپردازد منجر به تالیف کتب در این راستا شده است.

امید که این سلسله کتاب‌ها مورد استفاده علاقمندان به مباحث تخصصی علوم و فناوری نانو قرار گیرد. گفتنی است این کتب با تخفیف 25 درصدی به نهادهای ترویجی عرضه می‌شود، همچنین سایر مراکز، دبیران و دانش‌آموزان هم می‌توانند از تخفیف 20 درصدی بهره‌مند شوند.

شایان ذکر است این منابع برای کمک به دانش‌آموزان عزیز برای پیدا کردن شناخت بهتر از مباحث نانو و پیدایش دیدگاه مناسب برای مطالعه مطالب کتاب درسی با نگرش فناوری نانو پیشنهاد می‌شود و به هیچ‌وجه به معنای الزام در به خاطر داشتن کلیه مطالب این کتاب‌ها برای شرکت در این المپیاد نیست و مخاطبان عزیز می توانند برای دریافت منابع مرتبط بیشتر به بخش انتشارات سایت مراجعه فرمایند.

برای تهیه کتاب‌های اعلام شده، می‌توانید با باشگاه نانو تماس بگیرید.filereader.php?p1=main_9fc5d1aa7a9590ccf

 عنوان: مجموعه مقالات سایت باشگاه نانو

 موضوع: نانو تکنولوژی، مواد نانو ساختار، نانو ذرات

 خلاصه: مجموعه ای از مقالات با یک دسته‌بندی هدفمند و مشخص که مباحث تخصصی و کاربردی فناوری نانو را با زبانی در سطح اطلاعات دانش‌آموزان، آموزش می‌دهد.

 مشخصات نشر: تهران، کوچک آموز، 1391

 قیمت جلد: 130000 ریالfilereader.php?p1=main_8f1574dbc494b474b

عنوان: علوم و فناوری نانو1 (مباحث عمومی)

موضوع: نانو تکنولوژی

خلاصه: کتاب علوم و فناوری نانو1 از سری کتابهای علوم و فناوری نانو به ذکر مباحث عمومی در این حوزه پرداخته است که با بیان ساده اصول و مفاهیم اولیه فناوری نانو مورد نیاز علاقمندان حوزه‌های مختلف فناوری نانو را عنوان نموده است.
مباحثی نظیر فناوری نانو و کاربردهای آن، انواع مواد نانو ساختار، روشهای مشخصه یابی مواد نانو ساختار، نانو بیو فناوری و پدیده های فیزیک و شیمی در کتابهای درسی از دید فناوری نانو از فصل‌های مهمی است که در این کتاب تشریح شده‌اند.

مشخصات نشر: تهران، کوچک آموز، 1391

قیمت جلد: 90000 ریال

filereader.php?p1=main_4b803acecaf0a2a94

عنوان: علوم و فناوری نانو2 (روش های مشخصه یابی)

موضوع: نانو تکنولوژی

خلاصه: کتاب علوم و فناوری نانو 2 شامل منابع کلی از روشهای معمول در زمینه شناخت مواد و نحوه استفاده از دستگاه‌ها نظیر میکروسکوپ‌های الکترونی است که با هدف تسهیل دسترسی و گسترش این روش‌های کارآمد نگارش شده است.
سعی شده است این کتاب با زبانی ساده و با حداقل مطلب ریاضی و فیزیکی و حداکثر با تصاویر برای درک بهتر مطالب، نوشته شود. برای بیشتر پژوهشگران استفاده و تفسیر داده‌های بدست آمده از آنالیزهای میکروسکوپی و طیف‌سنجی مهم‌تر است. بنابراین این کتاب تعدادی مثال برای هر روش آنالیز برای کمک به فهم مطالب ارایه کرده است.
مباحثی نظیر میکروسکوپی نوری، پراش پرتو ایکس، میکروسکوپی الکترونی عبوری، میکروسکوپی پروبی روبشی، طیف سنجی فرابنفش-مرئی، طیف‌سنجی ارتعاشی، طیف‌سنجی الکترونی و آنالیز حرارتی از فصل‌های مهمی است که در این کتاب تشریح شده‌اند.

مشخصات نشر: تهران، کوچک آموز، 1394

قیمت جلد: 130000 ریال