باشگاه نانو | زنگ نانو | انتشار مطالب شما
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
انتشار مطالب شما
filereader.php?p1=main_08561cdbdb082d47c

ارسال مطلب جهت انتشار در ماهنامه زنگ نانو


دانش‌آموزان و مراکز دانش‌آموزی فعال در بخش آموزش فناوری نانو می‌توانند مطالب تحقیقاتی و آموزنده‌ای نظیر اخبار علمی و رویدادی، مقاله، نتایج پژوهش‌های دانش‌آموزی، معرفی مراکز آموزشی و مطالب جالب و سرگرم‌کننده را برای درج در ماهنامه زنگ نانو به نشانی الکترونیکی zangnano@nanoclub.ir ارسال کنند. مطالب برگزیده به نام تهیه‌کنندگان آنها در ماهنامه چاپ می‌شود.


ارسال خبر


در بخش اخبار، اخبار علمی و ترویجی در زمینه فناوری نانو که در ایران و یا سایر کشورها رخ داده است، قابل چاپ است. این اخبار می‌توانند در زمینه اجرای رویداد ترویجی مانند برگزاری نمایشگاه، کارگاه و سمینار علمی و یا اطلاع‌رسانی از انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و یا تولید محصولات نانو باشد.

در ماهنامه زنگ نانو انتشار خبرهایی از اجرای یک فعالیت نانو مانند برگزاری نمایشگاه نانو و انجام فعالیت ترویجی و پژوهشی توسط دانش‌آموزان در یک مرکز آموزشی مانند مدرسه که معمولا اخبار آنها کم‌تر منتشر می‌شود، نیز حائز اهمیت است.

شایان ذکر است، ارسال عکس‌های باکیفیت مرتبط با موضوع خبر که بر جذابیت و گویایی آن می‌افزاید، مهم و الزامی است.


ارسال مقاله


در بخش مقاله‌های دانش‌آموزی، مقاله‌های تهیه شده توسط دانش‌آموزان منتشر می‌گردد. این مقالات می‌توانند نتیجه اجرای پروژه‌های تحقیقاتی و یا نتیجه یک فعالیت کتابخانه‌ای و جستجوی اینترنتی باشد. در این مقاله‌ها لازم است الگوی کلی تهیه مقاله شامل چکیده، مقدمه، شرح، بحث و نتیجه‌گیری و منابع رعایت شده باشد و تعداد لغات آن از 1000 کلمه بیشتر نباشد. برای اطلاع بیشتر از نحوه تهیه مقاله قالب مقاله را ببینید.


معرفی مراکز


در بخش معرفی مراکز نانو، امکان معرفی کلیه مراکز فعال در این زمینه شامل مراکز آموزش و پرورش، پژوهش‌سراها، پژوهشکده‌ها، انجمن‌ها، مدارس و سایت‌های نانو وجود دارد. هدف اصلیِ در نظرگرفتن این بخش در ماهنامه، معرفی مراکز و اطلاع‌رسانی امکانات و برنامه‌هایشان به علاقمندان فعالیت در زمینه فناوری نانو است. مطالب این بخش عموما شامل یک معرفی کلی مرکز و سپس معرفی فعالیت‌‌ها، امکانات و افتخارات به دست آمده در زمینه فناوری نانو است.


بخش سرگرمی


علاقمندان به ارسال مطلب برای بخش سرگرمی نیز می‌توانند مفاهیم و کاربردهای نانو را با خلاقیت خود به صورت یک بازی، داستان، جدول و غیره طراحی نمایند.