باشگاه نانو | زنگ نانو | معرفی زنگ نانو
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
معرفی زنگ نانو
filereader.php?p1=main_6f8f57715090da263

تاریخچه


ماهنامه «زنگ نانو» نخستین نشریه دانش‌آموزی با موضوع فناوری نانو است که از مهرماه سال 1388 توسط باشگاه نانو، در راستای اهداف ترویجی و آموزشی آن تهیه و چاپ شده است. ماهنامه زنگ نانو هر ماه با تیراژ 5000 نسخه چاپ و در سراسر ایران توزیع می‌شود. مخاطبان اصلی این ماهنامه دانش‌آموزان مقطع متوسطه هستند.

این ماهنامه در دو سال اول انتشار، در چهار صفحه به صورت رنگی و با طراحی ویژه و با تیراژ 12000 نسخه منتشر می‌شد که از آذر سال 1390 با اعمال تغییراتی در اندازه، طراحی و محتوا، تعداد صفحات آن به هشت صفحه افزایش یافت. اکنون مطالب این ماهنامه شامل اخبار فناوری نانو، معرفی برنامه‌ها و فعالیت‌های باشگاه نانو، مطالب آموزشی، مقاله‌های دانش‌آموزی، سرگرمی، معرفی مراکز و محصولات آموزشی است که در این بخش‌ها امکان چاپ مطالب ارسالی توسط مراکز آموزشی و تحقیقاتی و مطالب برگزیده دانش‌آموزان علاقمند وجود دارد.filereader.php?p1=main_73d5342eba070f636

بخش‌ها


 اخبار : در بخش اخبار، اخبار علمی و ترویجی در زمینه فناوری نانو که در ایران و یا سایر کشورها رخ داده است، قابل چاپ است. این اخبار می‌توانند در زمینه اجرای رویداد ترویجی مانند برگزاری نمایشگاه، کارگاه و سمینار علمی و یا اطلاع‌رسانی از انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و یا تولید محصولات نانو باشد.


مقاله‌های دانش‌آموزی : در بخش این بخش، مقاله‌های تهیه شده توسط دانش‌آموزان پس از داوری منتشر می‌گردد. این مقالات می‌توانند نتیجه اجرای پروژه‌های تحقیقاتی و یا نتیجه یک فعالیت کتابخانه‌ای و جستجوی اینترنتی باشد. در این مقاله‌ها لازم است قالب الگوی در نظر گرفته شده برای مقاله‌های دانش‌آموزی زنگ نانو رعایت شده باشد.


سرگرمی : علاقمندان به ارسال مطلب برای بخش سرگرمی نیز می‌توانند مفاهیم و کاربردهای نانو را با خلاقیت خود به صورت یک بازی، داستان، جدول و غیره طراحی نمایند.


معرفی مراکز نانو : در بخش معرفی مراکز نانو، امکان معرفی کلیه مراکز فعال در این زمینه شامل مراکز آموزش و پرورش، پژوهش‌سراها، پژوهشکده‌ها، انجمن‌ها، مدارس و سایت‌های نانو وجود دارد. هدف اصلیِ در نظر گرفتن این بخش در ماهنامه، معرفی مراکز و اطلاع‌رسانی امکانات و برنامه‌هایشان به علاقمندان فعالیت در زمینه فناوری نانو است. مطالب این بخش عموما شامل یک معرفی کلی مرکز و سپس معرفی فعالیت‌‌ها، امکانات و افتخارات به دست آمده در زمینه فناوری نانو است.filereader.php?p1=main_9cfc9b74983d504ec

راه‌های ارتباط با سردبیر و بخش ماهنامه زنگ نانو


تلفن: 5--22896414--021

سایت: بخش زنگ نانو در سایت www.nanoclub.ir

آدرس الکترونیکی: zangnano@nanoclub.ir