تست عنوان
close
باشگاه نانو | مقالات | پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مقاله / گزارش تاریخ مقاله : 1393/10/28 - تعداد بازدید : 4087
عنوان مقاله : پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران
5 امتیاز از 1 رای


پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در سال 1365 تأسیس گردیده است. این پژوهشگاه دارای 4 پژوهشکده، 25 آزمایشگاه و گارگاه و بیش از 90 عضو هیات علمی و 65 کارشناس پژوهشی است. در این مرکز، پژوهش‌‎های بنیادی و کاربردی در کلیه زمینه‌های پلیمری و پتروشیمیایی از جمله لاستیک، پلاستیک،‌ کامپوزیت، رنگ، روکش و چسب، ‌علوم پلیمر، طراحی و فرآیند تولید مواد پلیمری، پلی یورتان، پلیمرهای زیست‌سازگار و سامانه‌های نوین دارورسانی انجام می‌شود.
پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران اهداف زیر را دنبال می‌کند:
• مطالعه‌، تهیه‌ و اجرای‌ طرح‌های‌ پژوهشی‌، بنیادی‌، کاربردی‌ و توسعه‌ای ‌در زمینه‌های‌ مختلف‌ علوم‌ و فناوری‌ مواد و مصنوعات‌ پلیمری
• مشارکت در تولید جهانی علم و حرکت در‎ مرزهای دانش
• کمک‌ به‌ تربیت‌ نیروی‌ انسانی‌ محقق‌ با ایجاد دوره‌های تحصیلات تکمیلی دورة فوق لیسانس و دکتری و همکاری با سایر دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی داخل و خارج کشور برای ایجاد دوره‏های مشترک
• کمک به ایجاد شرکت‌های دانش بنیان
• مطالعه‌ و پیشنهاد روش‌های‌ پاک‌سازی‌ محیط زیست‌ از ضایعات‌ پلیمری‌
• ارتقای سطح‌ دانش‌ عمومی‌ از طریق‌ انتشار کتب‌ و نشریات‌ علمی
• همکاری همه‎جانبه با انجمن پلیمر ایران
کتابخانه مرکزی:
کتابخانه‌ی این پژوهشگاه از مجهزترین و غنی‌ترین کتابخانه‌های ایران به شمار می‌رود که دارای هزار جلد کتاب لاتین، فارسی و ده‌ها عنوان نشریات تخصصی است. دانش آموختگان علوم و مهندسی پلیمر و محققان و پژوهشگران این رشته می‌توانند عضو کتابخانه شده و از امکانات و منابع علمی این کتابخانه استفاده نمایند.

پژوهشکده‌ها:
این پژوهشگاه دارای پژوهشکده‌های پتروشیمی(شامل گروه‌های تبدیل گاز، سنتز مواد پتروشیمیایی و مهندسی طراحی و ساخت)، علوم (شامل گروه‌های علوم پلیمر، سامانه های نوین دارورسانی، پلی‌یورتان، الیاف و نانوپلیمرها و گروه پلیمرهای زیست سازگار) ، فرآیند پلیمر (شامل گروه‌های لاستیک، پلاستیک، کامپوزیت، رنگ، رزین و روکش‌های سطح) و مهندسی (شامل گروه‌های مهندسی پلیمریزاسیون، گروه کاتالیست، گروه مدل سازی و کنترل فرآیند) است.

آزمایشگاه مرکزی:
آزمایشگاه مرکزی این پژوهشگاه که عضو شبکه آزمایشگاهی ستاد نانو نیز می‌باشد دارای 10 واحد آزمایشگاهی شامل: تجزیه گرمایی، پرتو ایکس، خواص مکانیکی، خواص فیزیکی، خواص الکتریکی، رئولوژی، رزونانس مغناطیسی هسته، طیف سنجی، کروماتورگرافی و میکروسکوپی است.
انجمن فناوری نانو پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران
انجمن فناوری نانو پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در سال 1383 به منظور ایجاد ارتباط و هماهنگی با سایر مراکز علمی و پژوهشی و نهادهای حمایتی بیرون پژوهشگاه در زمینه‌های مرتبط با فناوری نانو تشکیل شده است.
هدف این انجمن برقراری ارتباط علمی و پژوهشی با مراکز پژوهشی و دانشگاهی، کمک در پیشبرد پروژه‌های مرتبط با فناوری نانو، معرفی امکانات پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران و آشنایی با توانایی‌های سایر مراکز است. این انجمن همچنین امید دارد که با یکسوسازی فعالیت‌های در حال انجام در این زمینه، کمکی به پیشگیری از انجام پژوهش‌های موازی باشد.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)