تست عنوان
close
باشگاه نانو | مقالات | فعالیت‌های پژوهش‌سرای رازی سردرود در زمینه فناوری نانو
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مقاله / گزارش تاریخ مقاله : 1391/03/30 - تعداد بازدید : 4122
عنوان مقاله : فعالیت‌های پژوهش‌سرای رازی سردرود در زمینه فناوری نانو پژوهش‌سرای رازی منطقه سردرود در سال تحصیلی 90 –89 به عنوان قطب نانو در سطح استان همدان انتخاب گردیده و از آن زمان فعالیت در زمینه آموزش و ترویج فناوری نانو را به صورت گسترده در منطقه و در میان دانش‌آموزان آغاز نموده است.
5 امتیاز از 3 رای

 

پژوهش‌سرای رازی منطقه سردرود در سال تحصیلی 90 –89 به عنوان قطب نانو در سطح استان همدان انتخاب گردیده و از آن زمان فعالیت در زمینه آموزش و ترویج فناوری نانو را به صورت گسترده در منطقه و در میان دانش‌آموزان آغاز نموده است. اوج این فعالیت‌ها در سال تحصیلی 91 –90 با تلاش مسوولین پژوهش‌سرا انجام و در نهایت منجر به کسب مقام دوم در استان همدان در زمینه‌ی تعداد شرکت‌کنندگان در دومین المپیاد علوم و فناوری نانو شده است. در این سال، کلاس‌ها و سمینارهای آموزشی بسیاری جهت ارتقای سطح علمی دانش‌آموزان برگزار گردیده است. ساخت مدل‌های مختلف مولکولی، تحقیق در زمینه‌ی نحوه‌ی شکافت مولکول‌ها و ساخت مواد جدید با استفاده از فناوری نانو از جمله فعالیت‌های علمی-پژوهشی دانش‌آموزان در این پژوهش‌سرا بوده است.
علاوه ‌بر این، با توجه به این که شهر سردرود، یک منطقه کشاورزی است، این مرکز قصد دارد بعد از اتمام امتحانات نوبت دوم دانش‌آموزان، مبحث فناوری نانو را وارد حیطه‌ی کشاورزی کرده و با کمک هنرستان مجهز کشاورزی منطقه، از استعدادهای بالقوه‌ی دانش‌آموزان در این زمینه بهره‌برداری کند. به همین دلیل، پژوهش‌سرای رازی، برنامه‌ریزی در راستای ایجاد سیستم‌های هوشمند برای پیشگیری و درمان بیماری‌های گیاهی و همچنین بازیافت ضایعات حاصل از محصولات کشاورزی که از مهم‌ترین دغدغه‌های منطقه‌ی کوچک سردرود است را در اولویت فعالیت‌های فصل تابستان خود در زمینه فناوری نانو قرار داده است.


نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)