تست عنوان
close
باشگاه نانو | مقالات | نانوفناورها و نانودستاوردها
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مقاله / گزارش تاریخ مقاله : 1388/08/18 - تعداد بازدید : 9102
عنوان مقاله : نانوفناورها و نانودستاوردها چهارمین کتاب باشگاه منتشر شد: نانو فناورها و نانو دستاوردها" کتاب کوچکی است که با نگاهی گذرا "فناوری نانو" و کاربردهای آن را مرور می کند. این کتاب شاید بتواند دورنمایی از زندگی بشر را در چند سال آینده به تصویر بکشد. زندگی که امروز کمی رویایی و تخیلی به نظر می رسد.
4.2 امتیاز از 18 رای

"نانو فناورها و نانو دستاوردها" کتاب کوچکی است که با نگاهی گذرا "فناوری نانو" و کاربردهای آن را مرور می کند. این کتاب شاید بتواند دورنمایی از زندگی بشر را در چند سال آینده به تصویر بکشد. زندگی که امروز کمی رویایی و تخیلی به نظر می رسد. ایده اصلی کتاب ونیمی از مطالب آن، از پوسترهای طرح آموزشی "نانو تراک" گرفته شده است. این طرح که با حمایت وزارت آموزش و تحقیق آلمان راه اندازی شده، در واقع یک فضای نمایشگاهی است که برای مواجه افراد با ویژگی ها و خواص مقیاس نانو طراحی شده است.باید اضافه کرد که این کتاب دستاوردی از تجارب مولفان از تدریس مباحث مرتبط با "فناوری نانو" به طیف گسترده ای از دانش آموزان کشور بوده و به دنبال یک روند کلی برای رسیدن به درک مناسبی از "فناوری نانو" و نشان دادن جوانب گسترده مطرح در این زمینه است. گردآورندگان این کتاب امیدوارند که این کتاب بتواند نقطه آغاز مناسبی برای آشنایی مخاطبین غیر متخصص با این فناوری نوظهور باشد. اما بخشهای کتاب...
بخش اول این کتاب به معرفی مبانی این علم پرداخته و به شرح تعاریف و ابعاد آن و همچنین رشته های مرتبط با آن می پردازد.
در بخش دوم کتاب کاربردهای این علم در زمینه های مختلف اعم از الکترونیک، پزشکی، زیست شناسی و... آورده شده است که زمینه ساز ذهنی مناسبی برای خواننده است.
بخش پایانی این کتاب به معرفی دو تن از پیشگامان این علم در ایران یعنی دکتر غلامعلی منصوری و دکتر هاشم رفیعی تبار اختصاص دارد.

fanavar.JPG

  برای دریافت خلاصه کتاب اینجا را کلیک کنید.

برای دریافت فایل کامل کتاب (pحجم 2.41MB) اینجا را کلیک کنید.

برای دریافت نسخه چاپ شده این کتاب و سایر محصولات باشگاه نانو می توانید با دفتر باشگاه (به شماره 02122882922) تماس حاصل فرمایید.

 

نظرات

5 0

رها - ‏۱۳۹۳/۱۱/۰۷

ببخشید ظاهرا لینک دانلود خرابه اگه میشه درستش کنین!

پاسخ

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)