باشگاه نانو | اخبار | اجرای تورهای دانش‌آموزی در یازدهمین نمایشگاه نانو
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1397/07/07 - تعداد بازدید : 152
اجرای تورهای دانش‌آموزی در یازدهمین نمایشگاه نانو «تور‌های دانش‌آموزی فناوری نانو» از ۲۱ تا ۲۴ مهرماه ۹۷ به همت باشگاه نانو در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.
5 امتیاز از 4 رای

 

یازدهمین نمایشگاه علوم و فناوری نانو 21 تا 24 مهرماه 97 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌گردد.

 

باشگاه نانو به رسم هرساله در این رویداد بزرگ بین‌المللی حضور فعال دارد و با برگزاری نهمین جشنواره دانش‌آموزی نانو و معرفی فعالیت‌های دانش‌آموزی در این حوزه، در غرفه‌ای با مساحت 220 متر مربع میزبان دانش‌آموزان، دبیران و مسئولان علاقمند به این فناوری نوین است.

 

باشگاه نانو ضمن ارج نهادن به فعالیت‌های پژوهشی دانش‌آموزی، سعی در شناسایی و حمایت از دانش‌آموزان فعال و آینده‌ساز در حیطه فناوری نانو دارد و با هدف جذب دانش‌آموزان و معرفی فناوری‌های نوین و کاربرد آن در صنایع مختلف اقدام به «تور‌های آموزشی دانش‌آموزی نانو» در نمایشگاه امسال نموده است.

 

از دیگر اهداف برگزاری «تور‌های دانش‌آموزی فناوری نانو» شناسایی دانش‌آموزان علاقمند، فراگیر کردن گفتمان فناوری نانو در سطح دانش‌آموزی، گسترش جامع مخاطبان و ایجاد دسترسی همه دانش‌آموزان به محیط تحقیق و پژوهش است.


در جریان برگزاری تور آموزشی، دانش‌آموزان از تولیدات صنعتی نانو و کاربرد آن در محصولات بازدید می‌کنند، با اساتید در این حوزه آشنا می‌شوند و امکان پرسش و پاسخ خواهند داشت؛ در فعالیت‌های عملی آشنایی با مفاهیم اولیه نانو شرکت می‌کنند. همچنین می‌توانند در مسابقات مفرح شرکت کنند و از نزدیک با دستاوردهای علمی و هنری دانش‌آموزی راه‌یافته به جشنواره دانش‌آموزی نانو آشنا شوند.

 

طی این رویداد آموزشی، دانش‌آموزان یاد می‌گیرند که نانو چیست و چگونه می‌توان خواص مواد را در مقیاس نانو تغییر داد. آموزش مفاهیم و کاربردهای فناوری نانو به صورت تئوری و عملی انجام می‌گیرد و دانش‌آموزان علاقمند شناسایی و به بخش مسابقات باشگاه، المپیاد نانو و آزمایشگاه‌های دانش‌آموزی توانا معرفی می‌شوند.

 

شایان ذکر است، اعضای کانون برگزیدگان باشگاه نانو رهبری تورهای دانش‌آموزی را برعهده دارند. کانون متشکل از نفرات برتر و صاحبان مدال‌های ادوار مختلف المپیاد دانش‌آموزی نانو و جشنواره دانش‌آموزی نانو هستند.


گفتنی است «تور‌های دانش‌آموزی فناوری نانو» از ۲۱ تا ۲۴ مهرماه ۹۷ در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

 

مدیران مدارس و  پژوهش‌سراهایی که درخواست ثبت نام در تورهای دانش‌آموزی را دارند، می‌توانند با باشگاه نانو (شماره 02122896414 داخلی 105) تماس حاصل نمایند.

 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)