باشگاه نانو | اخبار | پنجمین آزمایشگاه نانو در استان مازندران راه‌اندازی شد
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1397/06/21 - تعداد بازدید : 62
پنجمین آزمایشگاه نانو در استان مازندران راه‌اندازی شد مراسم افتتاح آزمایشگاه آموزشی نانو، روز یک‌شنبه 18 شهریورماه 1397 با حضور مدیر آموزش و پرورش و فرماندار رامسر، مدیر آموزش و پرورش تنکابن و جمعی از خیرین مدرسه‌ساز در پژوهش‌سرای دانش‌آموزی فرید رامسر برگزار شد.
5 امتیاز از 1 رای

 

رامسر پنجمین شهر از استان مازندران است که مجهز به تجهیزات آموزشی نانو شد و آزمایشگاه آن همتراز آزمایشگاه‌های دانشگاه‌های معتبر استان مازندران است. دستگاه‌های الکتروریسی، التراسونیک، انفجار الکتریکی سیم، اسپکتروفتومتر، سانتریفیوژ، هات پلیت، آون و هود که همگی ساخت داخل هستند، در آزمایشگاه نانوی رامسر نصب و راه‌اندازی شده است. 

 

آیین بازگشایی این آزمایشگاه با حضور آقای امینیان مدیر آموزش و پرورش رامسر، آقای پورعسگر معاون آموزشی رامسر، آقای آزاد فرماندار و آقای رضایی امام جمعه رامسر، آقای سعدی‌پور مدیر آموزش و پرورش تنکابن، آقای مهندس صالحی مدیرعامل مدرسه‌ساز کشور، خانم فتحعلی‌زاده نماینده باشگاه نانو، آقای قلم‌چی و بسیاری از عزیزان خیر و مدیران مدرسه و دانش‌آموزان برگزار شد.

 

در این برنامه، ابتدا آقای امینیان ضمن خوش‌آمدگویی به مهمانان، از افتخارات رامسر و معرفی خیرین در افتتاحیه آزمایشگاه دانش‌آموزی شهر شهید پرور رامسر صحبت نمود.

 

سپس، محمد آزاد فرماندار شهرستان مازندران گفت: «تاسیس آزمایشگاه دانش‌آموزی نانو در رامسر از سه سال قبل پیگیری می‌شد که آقای امینیان و همکارانشان در نشست با خیرین توانستند آن را اجرایی نمایند. با تاسیس آزمایشگاه به دنبال ایجاد زیرساخت‌های علمی، فرهنگی و فناوری هستیم. احداث این آزمایشگاه به دلیل همبستگی مردم رامسر و حضور خیرین در پیگیری علم و فرهنگ است.»

 

آیین بهره‌برداری از مجهزترین آزمایشگاه نانو دانش‌آموزی استان مازندران به‌همراه تجلیل از برترین‌های کنکور سراسری سال 97 برگزار شد. در این مراسم همچنین از تمبر یادبود این آیین رونمایی شد.

 

رامسر ۷۲ مدرسه و ۱۰ هزار دانش‌آموز دارد. لازم به ذکر است، تجهیز آزمایشگاه نانوی رامسر توسط ستاد توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری و خیرین محقق شد.‎ از سال 93 تاکنون چهار آزمایشگاه نانو نیز در شهرهای نور، بابلسر، بهشهر و ساری در استان مازندران تجهیز شده‌اند.

 

filereader.php?p1=main_cfcd208495d565ef6

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)