باشگاه نانو | اخبار | چه کسانی مدال‌های نهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو را از آن خود کردند؟
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1397/06/20 - تعداد بازدید : 975
چه کسانی مدال‌های نهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو را از آن خود کردند؟ مراسم اختتامیه نهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو، با حضور مدیر دبیرخانه و مدیر کارگروه ترویج ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، نماینده معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و همچنین مدیر باشگاه دانش‌آموزی نانو در تهران برگزار شد.
4.3 امتیاز از 16 رای

 

مراسم اختتامیه نهمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو روز سه‌شنبه 20 شهریور 1397 با حضور دکتر علی‌محمد سلطانی مدیر دبیرخانه ستاد توسعه فناوری نانو، دکتر عماد احمدوند مدیر کارگروه ترویج ستاد نانو، آقای داوود اصلانی رئیس گروه پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی کشور، دکتر محمدعلی کیانی و دکتر سلمان طاهری اعضای هیات علمی پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران، مهندس محمدرضا زارعی مدیر باشگاه نانو و دانش‌آموزان نخبه برگزیده المپیاد دانش‌آموزی در سالن حکمت پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران برگزار شد.

 

آقای زارعی، مدیر باشگاه نانو ضمن خوشامدگویی به مهمانان، درباره فرایند اجرای نهمین دوره المپیاد دانش‌آموزی نانو صحبت کرد و ویژگی بارز این دوره را سه مرحله‌ای شدن آن بیان کرد و افزود: «این اقدام سبب گزینش بهتر افراد شایسته برای حضور در مرحله عملی المپیاد نانو گردید.»

 

آقای دکتر سلطانی ضمن خوشامدگویی به حاضرین و تشکر از زحمات باشگاه دانش‌آموزی نانو، گفت: «هدف از همه این فعالیت‌های ترویجی پیشرفت کشور است، این فعالیت‌ها ابزارهایی هستند تا موجب تقویت فرد شود و به پیشرفت کشور کمک کند.»

 

وی با اشاره به اینکه مهمترین عامل پیشرفت، نیروی انسانی است، افزود: «در کلاس و دانشگاه، دانش را یاد می‌گیریم ولی نیاز به مهارت‌های نرم هم داریم مانند مهارت خوب صحیت کردن، خوب گوش دادن، کار گروهی و غیره که یکی از دستاوردهای این دوره برای شما تمرین کار گروهی بود.»

 

مدیر دبیرخانه ستاد نانو، با طرح این سوال که «نیروی انسانی در زمینه نانو چه باید بکند؟» اظهار داشت: «کشور ما نیاز به شرکت‌هایی در این زمینه دارد که بدرخشند، حتما تعدادی از شما در آینده مدیران و کارمندان این شرکت‌های توانمند خواهید شد. در حال حاضر شرکت‌های بزرگی نیز در این حوزه در کشور فعال هستند و محصولات خود را به خارج از ایران نیز صادر می‌کنند مانند نانوالیاف، دستگاه پوشش‌های سخت، رنگ‌هایی با خواص خاص و غیره.»

 

دکتر سلطانی در پایان افزود: «هر شخص برای پیشرفت کشور باید دارای چهار ویژگی دانش، مهارت، اخلاق و اعتماد به نفس باشد.»

 

در این مراسم از استان‌ها، دبیرخانه‌ها و نهادهای ترویجی برتری که در برگزاری آزمون مرحله اول این دوره از المپیاد دانش‌آموزی نانو مشارکت فعال داشتند، تقدیر و تشکر گردید.

لینک خبر نتایج ارزیابی عملکرد نهادهای ترویجی و استان‌های فعال نهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو

 

در پایان ضمن تقدیر از اساتید و پشتیبان‌های علمی دوره، مدال‌آوران نهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو معرفی شدند و از آنها تقدیر به عمل آمد. اسامی مدال‌آوران به همراه شهر و استان محل سکونت در جداول زیر آمده است.

 

مدال طلا

رتبه نام و نام خانوادگی استان شهرستان
1 محمدپارسا مساح اصفهان  اصفهان
2 مهران عبداللهی فارس مرودشت
3 ابولفضل باقرزاده هرمزگان بندرعباس

 

مدال نقره

رتبه نام و نام خانوادگی استان شهرستان
1 اسماء عظیمی فرد آذربایجان شرقی تبریز
2 سید مجتبی ترابی  خراسان جنوبی قائنات
3 امیر دلدار خراسان رضوی  نیشابور
4 علیرضا عرفان فاضل آذربایجان شرقی تبریز
5 محمدمهدی عبدی کرمانشاه کرمانشاه
6 محمدجواد اصغری آذربایجان شرقی  عجب شیر
7 پارسا فرهیخته کردستان سنندج

 

مدال برنز

رتبه نام و نام خانوادگی استان شهرستان
1 محمد قاضی زاده کرمان کرمان
2 علی شهبازی خراسان رضوی مشهد
3 آریا عابدی  مازندران بابل
4 علی رفیعی هرمزگان  بندر عباس
5 علیرضا رنجبر  مازندران آمل
6 محمدجعفر آقاسیان مازندران بابل
7 فاطمه جابری خواه خراسان رضوی نیشابور
8 مشکات بروغنی خراسان رضوی سبزوار
9 امیرحسین دلشاد خراسان رضوی کاشمر
10 سید محمدرضا تقوی مازندران  بابل
11 فاطمه دهقان اشکذری یزد صدوق
12 شهرزاد مقیم مازندران  ساری
13 هیژا حسامی کردستان  سنندج
14 فاطمه سفرپور خراسان رضوی  مشهد
15 مهران طایفه کاظمی آذربایجان شرقی تبریز
16 زهرا جعفری بوشهر  برازجان
17 امیرمسعود صادقی نسب بوشهر  برازجان
18 سعیده فیروزی پور خراسان رضوی مشهد
19 شیدا پاراد بوشهر  برازجان
20 کسری عالی زاده آذربایجان غربی خوی

 

گفتنی است، پس از برگزاری مرحله اول و دوم نهمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، 30 نفر از منتخبین وارد مرحله سوم به عنوان مرحله نهایی این رقابت گردیدند و پس از گذراندن کلاس‌های تئوری، شبیه‌سازی، گزارش‌نویسی، فعالیت و پروژه آزمایشگاهی و تحویل کار و آزمون با نظر هیئت داوران، مدال‌های طلا، نقره و برنز معرفی شدند. 

 

لازم به یادآوری است، بنیاد ملی نخبگان، این رویداد را مورد تایید و حمایت خود قرار داده است. بر این اساس برگزیدگان دوره ششم به بعد می‌توانند از تسهیلات این بنیاد بهره‌مند شوند.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، برگزیدگان المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو علاوه بر دریافت لوح تقدیر، همانند برندگان بخش دانش‌آموزی جشنواره‌ی خوارزمی و طبق شیوه نامه‌ی بنیاد ملی نخبگان از امتیاز فعالیت‌های نخبگانی و جوایز نقدی نیز برخوردار خواهند گردید. بدین منظور، برگزیدگان مدال‌های طلا، نقره و برنز به ترتیب مشمول دریافت جوایز نقدی می‌شوند، و از منظر امتیاز فعالیت نخبگانی به ترتیب 70، 50 و 20 امتیاز به آنها اعطا خواهد شد.


برگزیدگان می‌توانند در زمان ثبت درخواست خود در سامانۀ اطلاعاتی بنیاد (به نشانی www.soraya.bmn.ir)، حکم برگزیدگی خود را نیز بارگذاری کنند تا امتیاز آن برای ایشان مطابق مقررات تسهیلِ مورد نظر، اعمال شود. 


برای مشاهده خبر در سایت بنیاد نخبگان می‌توانید اینجا را ببینید.

 

همچنین برگزیدگان ادوار مختلف المپیاد نانو می‌توانند در کانون برگزیدگان باشگاه نانو فعالیت کنند. این کانون با هدف ارتقای برگزیدگان تا محقق و فناور برتر شدن در سطح کشور پشتیبان اعضا خواهد بود.

 

filereader.php?p1=main_1f0e3dad99908345f

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)