باشگاه نانو | اخبار | آخرین مهلت ارایه گزارش کار! شب طولانی‌ای در پیش روست!
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1397/06/18 - تعداد بازدید : 205
آخرین مهلت ارایه گزارش کار! شب طولانی‌ای در پیش روست! شنبه 17 شهریور یعنی هشتمین روز اردو، تعداد زیادی از برگزیدگان به‌دلیل خستگی، خوابیدن را به خوردن صبحانه و بیدار شدن ترجیح دادند و دیرتر از خواب بیدار شدند.
5 امتیاز از 5 رای

 

کلاس‌ها و برنامه‌های آموزشی مرحله عملی نهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو به پایان رسیده است و نوبت ارایه تکالیف و آزمون‌ها فرا رسیده است. کم کم نتایج تست‌های مشخصه‌یابی مانند طیف‌سنجی مرئی- فرابنفش، پراش پرتو ایکس و تصاویر میکروسکوپ الکترونی روبشی نمونه‌ها به دست شرکت‌کنندگان می‌رسد تا آنها را تحلیل کنند و نتایج را در گزارش کار بنویسند.

 

در طول این روز برنامه‌ای برای برگزیدگان درنظر گرفته نشده تا بتوانند با خیال راحت به آماده‌سازی گزارش کار و انجام پروژه شبیه‌سازی بپردازند.

 

تعدادی از اساتید نیز در طول روز در محل هتل حضور دارند تا به سوالات برگزیدگان پاسخ دهند و آنها را راهنمایی کنند.

 

مهلت نهایی تحویل گزارش کارها، ساعت 8:00 صبح یکشنبه 18 شهریور 1397 است. به ازای هر یک ربع تاخیر در تحویل گزارش کار، از نمره گزارش کار کسر خواهد شد.

 

تعداد زیادی از برگزیدگان تا صبح روز یکشنبه بیدار بوده و درگیر تکمیل گزارش کار خود هستند. در طول شب برگزیدگان با کمک گرفتن از یکدیگر به تکمیل گزارش کار و تحلیل نتایج تست‌ها پرداختند.

 

گزارش روز ششم و هفتم را از اینجا بخوانید.

 

حاشیه‌نگاری امید الهی، عضو کانون برگزیدگان باشگاه نانو، پشتیبان علمی و عضو تیم مستندسازی اردو

 

امکان ندارد شب بیدار ماندن‌های شبهای المپیاد را برای رساندن کارها فراموش کنم. دوره المپیاد، روزهای سختی بود که با نهایت توان برای رسیدن به هدفمان تلاش می‌کردیم. بعضی شب‌های پایانی دوره اصلا نمی‌خوابیدیم و تا خود صبح درگیر کارها بودیم. ارائه‌ها، امتحانات، گزارش کار، تکالیف، شبیه‌سازی و ...

 

البته در طول دوره بخاطر اینکه هرروز کاملا از وقتم به شکل مفید استفاده می‌کردم راضی بودم. اولین باری که در عمرم برای رسیدن به چیزی 10 شبانه‌روز به شکل فشرده تلاش کرده بودم و فعالیت جدی‌ای انجام داده بودم، دوره پنجم المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو بود. سنم نسبتا پایین بود و تجربه‌ای هم در المپیاد نداشتم. البته ناگفته نماند که تفریح هم می‌کردیم. به یاد دارم که کارتون "پاندای کونگفو کار" را چندین بار درطول دوره به همراه دیگر بچه‌ها تماشا می‌کردیم و هربار هم کلی برایمان تازگی داشت و لذت می‌بردیم!!!

 

شب بیدار ماندن‌های آن وقت‌ها با اینکه بسیار سخت بود، اما در عین حال لذت‌بخش هم بود. بعد از دوره دلم برای شب بیدار ماندن‌ها، سختی کشیدن‌ها و صمیمیت‌های آن 10 روز تنگ شده بود.

 

هنوز هم که هنوزه وقتی به آن روزها فکر می‌کنم دلم تنگ می‌شود. حتی چند وقت پیش که در دوره "توسعه کاربرد و محصول توسعه فناوری نانو" که به شکلی فشرده در 4 روز برای کانون برگزیدگان باشگاه نانو برگزار شد شرکت کردم، مجبور به شب‌زنده‌داری شدیم. از آن شب‌زنده‌داری‌هایی بود که خاطراتش در یادم خواهد ماند و خاطرات قبلی‌ام را نیز از المپیاد تازه کرد. همان جمع بودیم منتها 4-5 سال بزرگتر شده بودیم. نوع دوره و دغدغه‌هایمان فرق کرده بود. اما هنوز هم خستگی ناشی از کار زیاد که برای رسیدن به هدفی خاص باشد، به همان اندازه لذت‌بخش است.

 

با دیدن شب‌زنده‌داری‌های دوره نهم المپیاد هم دوباره خاطراتم تازه شد و دلم برای بیدار ماندن‌هایی که در دوران دبیرستان و تحت فشار زیاد داشتیم تنگ شد. گمان می‌کنم برگزیدگان این دوره هم دلشان برای دوره و همین تحت فشار کار کردن‌هایش تنگ شود و خاطرات خوبی از آن برایشان باقی بماند.

 

امیدوارم همگی‌شان در آینده نتایج تمام این تلاش و سختی‌ها را بگیرند و پله‌های موفقیت را یکی پس از دیگری طی کنند.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)