باشگاه نانو | اخبار | روز ششم اردوی عملی المپیاد نهم؛ اتمام کارهای آزمایشگاهی
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1397/06/16 - تعداد بازدید : 102
روز ششم اردوی عملی المپیاد نهم؛ اتمام کارهای آزمایشگاهی پنجشنبه 15 شهریورماه 1397، برگزیدگان نهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو کار پروژه آزمایشگاهی این دوره را به سرانجام رساندند.
5 امتیاز از 1 رای

 

به گزارش امید الهی، عضو کانون برگزیدگان باشگاه نانو و پشتیبان علمی اردوی عملی نهمین دوره المپیاد نانو، گروه‌ها پس از اتمام کار آزمایشگاهی و تحویل نمونه‌ها برای انجام آزمون‌های مشخصه‌یابی، وسایل و تجهیزاتی را که در روز اول دریافت کرده بودند، تحویل دادند و با کمک سرپرستان علمی به تکمیل گزارش کار مشغول شدند.

 

برنامه بعدازظهر پنجشنبه، بازدید از مرکز آیکن (مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی) بود. در این برنامه، مهندس قربانی در مورد مجموعه آیکن توضیحاتی ارایه داد و برگزیدگان از پلتفرم‌های موجود در مرکز بازدید کردند و با نحوه کار هرکدام از دستگاه‌ها و تجهیزات این مرکز آشنا شدند.

 

مرکز آیکن دارای 6 پلتفرم فعال است:

·         نانوپوشش

·         نانوکامپوزیت

·         نانومواد

·         نانوکویتاسیون

·         پلاسمای سرد

·         نانوالیاف

 

رفع اشکال شبیه‌سازی در حضور مدرس این بخش و دورهمی با اعضای کانون برگزیدگان باشگاه نانو، با هدف گفتگوی صمیمانه و معرفی کانون، بخش بعدی برنامه روز ششم بود.

 

برگزیدگان کشوری المپیاد دانش‌آموزی نانو و برگزیدگان جشنواره دانش‌آموزی نانو، بعد از ورود به دانشگاه به عضویت کانون برگزیدگان باشگاه نانو درخواهند آمد و ضمن استفاده از حمایت‌های مالی و معنوی، می‌توانند در تمامی فعالیت‌های کانون یا رویدادها شرکت کرده و به فعالیت بپردازند. برای آشنایی بیشتر با کانون برگزیدگان باشگاه نانو به آدرس NanoClubElites.ir مراجعه فرمایید.

 

جمعه روز هفتم، نیز دانش‌آموزان فرصت نوشتن گزارش کار و آماده شدن برای آزمون‌های کتبی را داشتند. همچنین عصر این روز در برنامه تفریحی شرکت کردند.

 

مرحله سوم نهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو تا 19 شهریورماه در پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران ادامه دارد و مراسم اختتامیه آن 20 شهریور با معرفی برترین‌های این دوره برگزار خواهد شد.

 

گزارش روز پنجم این اردو را از اینجا بخوانید.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)