باشگاه نانو | اخبار | دومین مسابقه تهیه فیلم کوتاه از کار با تجهیزات آزمایشگاهی نانو
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1397/06/17 - تعداد بازدید : 95
دومین مسابقه تهیه فیلم کوتاه از کار با تجهیزات آزمایشگاهی نانو باشگاه نانو در نظر دارد دومین دوره مسابقات تهیه فیلم کوتاه با موضوع «روند انجام آزمایش‏ در آزمایشگاه‏های دانش‌آموزی نانو (شبکه توانا)» را بین کارشناسان این آزمایشگاه‏ها برگزار نماید.
3 امتیاز از 2 رای

این مسابقه با هدف ایجاد فضای رقابتی بین آزمایشگاه‌های عضو شبکه توانا طراحی شده است به طوریکه با به کارگیری، راه‌اندازی و فعال نگه داشتن تجهیزات آزمایشگاه زمینه گسترش ترویج و آموزش علوم و فناوری نانو در بین دانش‌آموزان و دبیران فراهم شود.

 

لازم به توضیح است آثار ارسالی در صورت تایید، در سایت باشگاه نانو بارگذاری خواهد شد.

 

باشگاه نانو همانند سال گذشته سه نوع شاخص اصلی علمی، ایمنی و فنی را برای ارزیابی فیلم‌های ارسالی در نظر گرفته است و برای هر کدام از شاخص‌ها امتیاز تعیین کرده است که جزئیات این شاخص ها در جدول زیر آمده است.

  • لازم به ذکر است توضیح موضوع آزمایش، مواد مورد نیاز آزمایش و شرح آزمایش و همچنین نمایش نتایج حاصل از آزمایش، در ارزیابی اثر توسط داوران از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • تهیه فیلم کوتاه می‌بایست از روند انجام یک آزمایش ساده با استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی شبکه توانا صورت گیرد.
  • در صورت پایین بودن کیفیت صدا و تصویر اثر به گونه‌ای که قابلیت بارگذاری در سایت باشگاه نانو را نداشته باشد، اثر رد خواهد شد.
نوع شاخص عنوان شاخص توضیحات امتیاز
علمی صحت علمی آزمایش باید یک مفهوم علمی را به درستی بیان کند و حاوی مفاهیم علمی اشتباه نباشد 15
علمی روند انجام آزمایش روند انجام آزمایش به گونه‌ای باشد که دانش‌آموز با مشاهده آن بتواند آزمایش را تکرار کند. روند باید شامل توضیح موضوع آزمایش، شرح آزمایش، شرح مواد و تجهیزات مورد استفاده در آزمایش باشد. همچنین نتایج آزمایش نیز باید نمایش داده شود. 35
علمی تنوع ابزاری

به ازای استفاده از هر یک از دستگاه‌های تخصصی فناوری نانو در محتوای آزمایش 5 امتیاز لحاظ خواهد شد. ابزارهای اصلی شامل موارد ذیل است:

الکتروریسی، اسپاترینگ رومیزی، انفجار الکتریکی سیم، آسیاب گلوله‌ای، رسوب بخار شیمیایی، التراسونیک، پوشش‌دهی دورانی، میکروسکوپ‌های الکترونی و اتمی، ضخامت‌سنج لایه‌های نازک، تخلخل‌سنج BET، طیف‌سنج، اندازه‌گیری کشش سطحی، غوطه‌وری، جداساز مغناطیسی

حداکثر 10 
ایمنی ایمنی رعایت اصول و نکات ایمنی در حین اجرای آزمایش. شامل استفاده از دستکش، عینک، روپوش و هود (در صورت لزوم و با توجه به مواد و روش آزمایش) 10
فنی کیفیت صدا وضوح صدا و مفهوم بودن محتوای آزمایش 10
فنی کیفیت تصویر استفاده از زاویه درست دوربین به طوریکه جزئیات آزمایش و نحوه کار با دستگاه‌ها در آن مشخص باشد 10
فنی تدوین تدوین مناسب تصویر، صدا و استفاده از زیرنویس در صورت لزوم، ثبت لوگوی شبکه توانا و ... 20
فنی زمان به فیلم‌هایی که زمان آنها کمتر از چهار یا بیشتر از ده دقیقه باشد 10 امتیاز منفی تعلق می‌گیرد 10-

 

زمان ارسال آثار:

مهلت ارسال آثار تا 10 مهر 1397 است.

 

نحوه ارسال آثار:

تمامی آثار از طریق پیام‌رسان‌های تلگرام، بله و سروش به شماره 09219563731 و یا به پست الکترونیکیnanoclub.tavana@gmail.com  ارسال گردد. در مورد فایل‌های با حجم بالا که امکان ارسال به روش‌های قبل وجود ندارد، فایل از طریق CD به آدرس باشگاه نانو پست پیشتاز گردد.

 

جوایز:

نفر اول: 1،000،000 تومان

نفر دوم:800،000 تومان

نفر سوم: 700،000 تومان

 

تبصر:  برای احراز رتبه‌های اول تا سوم لازم است شرکت‌کنندگان حداقل امتیازهای زیر را کسب نمایند. پرواضح است در صورتی که هیچ‌کدام از شرکت‌کنندگان امتیازات ذکر شده را کسب نکنند، این مسابقه برنده نخواهد داشت.

 

حداقل امتیاز برای احراز رتبه اول:80 امتیاز

حداقل امتیاز برای احراز رتبه دوم: 70 امتیاز

حداقل امتیاز برای احراز رتبه سوم:60 امتیاز

 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)