باشگاه نانو | اخبار | بازدید مدیر کارگروه ترویج ستاد نانو از روند برگزاری مرحله عملی نهمین المپیاد نانو
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1397/06/13 - تعداد بازدید : 78
بازدید مدیر کارگروه ترویج ستاد نانو از روند برگزاری مرحله عملی نهمین المپیاد نانو دوشنبه، 12 شهریورماه 1397، دکتر عماد احمدوند، مدیر کارگروه ترویج ستاد نانو و مهندس مهیار خادم، مدیر ترویج دانش‌آموزی ستاد نانو از روند برگزاری و بخش آزمایشگاهی مرحله سوم نهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو بازدید کردند.
5 امتیاز از 3 رای

 

دکتر احمدوند در جریان این بازدید، درخصوص سطح علمی برگزیدگان دوره امسال گفت: «این موضوع را در اصل باید در آخر دوره با سال‌های پیش مقایسه کرد اما با توجه به بازخوردهایی که من از اساتید گرفتم، بنظر می‌رسد، سطح علمی نسبت به سال‌های قبل، افزایش داشته است. البته سال‌های قبل هم افراد قوی‌ای در دوره شرکت کردند اما شاید چند نفری بودند که صلاحیت کافی برای حضور در دوره را نداشتند ولی امسال بازخوردی که من دارم این است که تمام 30 نفری که در دوره هستند افراد قوی‌ای هستند و شایستگی این را دارند که یک کار علمی مناسب انجام دهند.»

 

مدیر کارگروه ترویج ستاد نانو، ضمن اشاره به دنبال کردن سه هدف اصلی برای انتخاب موضوع مورد پژوهش توسط برگزیدگان در این مرحله گفت: «از جهت محتوای دوره هم هدفمان بیشتر این است که موضوعاتی که برای دوره عملی المپیاد انتخاب می‌شوند، علاوه برجنبه آموزشی، توان جدا کردن و رتبه‌بندی افراد را داشته باشد و همچنین نگاه صنعتی در آن دیده شود. موضوع امسال «گوگردزدایی از منابع نفتی» است و امیدواریم در ادامه بتوانیم همین کار را با این برگزیدگان در آینده دنبال کنیم.»

 

آقای احمدوند، در ادامه درباره سه مرحله‌ای شدن المپیاد امسال گفت: «المپیاد هم از نظر محتوایی و هم از نظر اجرا در حال طی کردن روند رشد است. یکی از موارد آن هم همین سه مرحله‌ای شدنش است که هدف اصلی انتخاب افراد قوی‌تر برای ورود به مرحله عملی است. مرحله اول یک آزمون تستی است که شاید برای انتخاب افرادی که آشنایی با المپیاد دارند، مناسب باشد اما صرف آزمون تستی برای جدا کردن افراد توانمند از افراد توانمندتر ابزار قوی‌ای نیست. امسال یک مرحله میانی اضافه شد که در آن قدرت تحلیل فرد را داشتیم و بتوان افراد با پتانسیل بالاتر را انتخاب کرد. یک بحث دیگر، بحث قرار گرفتن المپیاد نانو جزو رویدادهای تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان بود. بحثی که آنها مطرح کردند، این بود که خیلی مناسب نیست ما به یکباره از بین 30 هزار نفر،30 نفر را انتخاب کنیم. پیشنهاد مطرح شده، اضافه شدن یک مرحله میانی بود که بتوان در مرحله اول حدود 400-500 نفر را فیلتر کرد و در مرحله بعدی به عدد حدود 30 نفر برسیم.»

 

مرحله سوم نهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو تا 19 شهریورماه در پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران ادامه دارد و مراسم اختتامیه آن 20 شهریور با معرفی برترین‌های این دوره برگزار خواهد شد.

 

filereader.php?p1=main_6512bd43d9caa6e02filereader.php?p1=main_c20ad4d76fe97759afilereader.php?p1=main_c51ce410c124a10e0

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)