باشگاه نانو | اخبار | پنجمین و ششمین جلسه شورای هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی آزمایشگاه‌های شبکه توانا در تبریز برگزار شد
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1397/05/28 - تعداد بازدید : 90
پنجمین و ششمین جلسه شورای هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی آزمایشگاه‌های شبکه توانا در تبریز برگزار شد پنجمین و ششمین جلسه «شورای هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی شبکه آزمایشگاه‌های توانا» با حضور مدیران و کارشناسان آزمایشگاه‌های آموزشی فناوری نانو در استان‌ آذربایجان شرقی در تاریخ بیست و هفتم مرداد ماه 1397 در محل پژوهش‌سرای دانش‌آموزی آذربایجان شهرستان تبریز و مرکز فنی و حرفه‌ای شماره 3 تبریز برگزار شد.
5 امتیاز از 2 رای

 

پنجمین جلسه با حضور مهیار خادم مدیر بخش دانش‌آموزی کارگروه ترویج ستاد نانو، حسین گیلانی سرپرست شبکه آزمایشگاه‌های توانا، آزیتا دادوند کارشناس شبکه آزمایشگاه‌های توانا و افرادی که در لیست زیر عنوان شده برگزار شد.

ردیف نام نام خانوادگی سمت
1 آقای علامی رئیس اداره تکنولوژی آذربایجان شرقی
2 خانم رادبه رئیس آموزش و پرورش ناحیه3 تبریز
3 خانم ایرجی رئیس پژوهش‌سراهای استان آذربایجان شرقی
4 خانم غفاری مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی آذربایجان- شهرستان تبریز
5 آقای حسن پور کارشناس پژوهش‌سرای دانش‌آموزی آذربایجان- شهرستان تبریز
6 خانم رازی کارشناس پژوهش‌سرای دانش‌آموزی آذربایجان- شهرستان تبریز
7 خانم پاشالو کارشناس پژوهش‌سرای دانش‌آموزی آذربایجان- شهرستان تبریز
8 آقای محمد زاده کارشناس پژوهش‌سرای دانش‌آموزی آذربایجان- شهرستان تبریز
9 خانم اکبری کارشناس پژوهش‌سرای دانش‌آموزی آذربایجان- شهرستان تبریز
10 خانم نامی کارشناس پژوهش‌سرای دانش‌آموزی آذربایجان- شهرستان تبریز
11 خانم اخباری مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی ناحیه 4 – شهرستان تبریز
12 آقای زائر کعبه مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی ناحیه1 – شهرستان تبریز
13 آقای حاتمی مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی مراغه – شهرستان مراغه
14 آقای مردی کارشناس پژوهش‌سرای دانش‌آموزی مراغه- شهرستان مراغه
15 آقای بیگلری کارشناس پژوهش‌سرای دانش‌آموزی مراغه- شهرستان مراغه
16 آقای هدایتی مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی عین‌القضات- شهرستان میانه
17 آقای لطفی مدیر جدید پژوهش‌سرای دانش‌آموزی بناب- شهرستان بناب
18 آقای کاظم نژند مدیر سابق پژوهش‌سرای دانش‌آموزی بناب- شهرستان بناب
19 خانم انتظاری کارشناس پژوهش‌سرای دانش‌آموزی بناب- شهرستان بناب
20 آقای معتمدنیا مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی ناحیه2- شهرستان تبریز
21 آقای جهانگیری مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی رازی- شهرستان صوفیان

 

خانم رادبه، رئیس آموزش و پرورش ناحیه3 تبریز ضمن خیرمقدم و تشکر از حاضرین، به فعالیت‌های خوب پژوهش‌سرای آذربایجانتبریز اشاره کرد و ضمن تاکید بر بحث ایمنی آزمایشگا‌ه‌ها از باشگاه نانو درخواست کرد آموزش‌های لازم در این خصوص را در برنامه کاری قرار دهد.

 

در ادامه، خانم غفاری، مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی آذربایجانتبریز گزارشی از فعالیت‌های نانوی این مرکز ارایه داد. آقای علامی، رئیس اداره تکنولوژی آذربایجان شرقی نیز درباره فعالیت‌های دیگر پژوهش‌سراهای تبریز صحبت کرد.

 

سپس آقای گیلانی، سرپرست شبکه آزمایشگاه‌های توانا، گزارشی از فعالیت‌های باشگاه نانو در بخش دانش‌آموزی و اهداف جلسه شورای هم‌اندیشی شبکه توانا را ارایه کرد و از همکاری مسئولین و کارشناسان آزمایشگاه‌های نانو تشکر نمود.

 

در بخش بعدی، مدیران و کارشناسان پژوهش‌سراها با معرفی خود و گزارش کامل از عملکرد آزمایشگاه‌های نانو، به مشکلات موجود در آزمایشگاه‌های خود اشاره کردند که با همفکری و تعامل حاضران در جلسه، برنامه‌هایی برای توسعه فعالیت، رشد و ارتقای آزمایشگاه‌ و دانش‌آموزان پیشنهاد شد.

 

از دیگر موارد مطرح شده در جلسه، کمبود نیروی متخصص در آزمایشگاه، کمبود آموزش‌های تخصصی و اقلام آموزشی و کمبود حمایت‌های مالی در آزمایشگاه بود. در همین راستا قرار شد نسبت به فراهم کردن فضای آموزشی برای کارشناسان آزمایشگاه‌ها توجه بیشتری گردد.

 

همچنین در جلسه به موضوع آیین‌نامه حمایت از برگزاری کارگاه در آزمایشگاه‌های عضو شبکه توانا پرداخته شد و پیشنهاداتی نیز برای استفاده هرچه بهتر از این فرصت برای آموزش دانش‌آموزان مطرح و مورد بحث قرار گرفت (برای اطلاع بیشتر از این آیین‌نامه می‌توانید از قسمت آیین‌های توانا در بخش آزمایشگاه‌ها در سایت باشگاه نانو بازدید نمایید). 

 

ارتباط بیشتر باشگاه نانو با وزارت آموزش و پرورش به منظور ارسال آیین‌نامه‌ها و اعلام جزئیات برنامه‌های آموزشی از طریق بخشنامه‌های وزارتخانه از جمله درخواست‌های مطرح شده توسط حاضران بود که مقرر شد پیگیری لازم در این زمینه انجام شود. 

 

ششمین جلسه با مرکز فنی و حرفه‌ای و آموزشکده سما تبریز بعد از ظهر بیست و هفتم مرداد ماه 1397 در مرکز فنی و حرفه‌ای شماره 3 تبریز برگزار شد. این جلسه با حضور مهیار خادم مدیر بخش دانش‌آموزی کارگروه ترویج ستاد نانو، حسین گیلانی سرپرست شبکه آزمایشگاه‌های توانا، آزیتا دادوند کارشناس شبکه آزمایشگاه‌های توانا، آقای اسدی معاون مرکز فنی و حرفه‌ای شماره 3 تبریز، آقای طهماسبی مسئول آزمایشگاه نانو مرکز فنی و حرفه‌ای شماره 3 تبریز و آقای شهرزاد مدیر پژوهش آموزشکده فنی و حرفه‌ای سما تبریز برگزار شد.

 

شایان ذکر است اولین، دومین، سومین و چهارمین جلسه شورای هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی شبکه آزمایشگاه‌های توانا به ترتیب در شهرهای قزوین، مشهد، کرمان و تهران برگزار شده است.

 

filereader.php?p1=main_c4ca4238a0b923820filereader.php?p1=main_c81e728d9d4c2f636filereader.php?p1=main_eccbc87e4b5ce2fe2filereader.php?p1=main_a87ff679a2f3e71d9

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)