باشگاه نانو | اخبار | افتتاح آزمایشگاه آموزشی نانو در آموزشکده فنی و حرفه‌ای سما تبریز
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1397/04/22 - تعداد بازدید : 109
افتتاح آزمایشگاه آموزشی نانو در آموزشکده فنی و حرفه‌ای سما تبریز دکتر نماینده، مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان ‌شرقی در مراسم افتتاح اولین آزمایشگاه نانو در سازمان مدارس دانشگاه آزاد اسلامی (سما) از این آزمایشگاه که به تازگی در آموزشکده سما تبریز تجهیز و راه‌اندازی شده است، بازدید و ابراز خرسندی کرد.
3.8 امتیاز از 4 رای

 

مراکز سما در سال ۱۳۷۰ که آموزش و پرورش با محدودیت‌هایی از نظر توسعه فضای آموزشی روبرو بود از طرف آقای دکتر جاسبی، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی طرح جامعی برای توسعه مدارس غیر انتفاعی کشور ارائه شد. متعاقب آن بر اساس توصیه آقای هاشمی رفسنجانی، رئیس جمهور محترم وقت و رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، فعالیت‌های سازمان «سما» شکل گرفت.

 

تجهیزاتی نظیر دستگاه الکتروریسی، اسپاترینگ رومیزی، همگن‌ساز فراصوت، لایه‌نشانی دورانی، طیف‌سنج مرئی-فرابنفش(اسپکتروفتومتر) و دستگاه رسوب شیمیایی بخار (CVD) در آزمایشگاه نانو مستقر در مرکز سما تبریز برای ارایه خدمات آزمایشگاهی به دانش‌آموزان و دانشجویان آماده فعالیت هستند. گفتنی است، تمام تجهیزات مستقر در این آزمایشگاه ساخت ایران هستند.

 

مدیریت این مجموعه را آقای حسین جعفرزاده برعهده دارند و خانم سونا پیرامون، کارشناس مرکز هستند.

 

شایان ذکر است از سال 1391 تاکنون 83 مرکز آموزشی با هدف ترویج و آموزش عملی علوم و فناوری نانو به دانش‌آموزان، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو اقدام به تجهیز آزمایشگاه علوم و فناوری نانو با تجهیزات ساخت ایران کرده‌اند. این آزمایشگاه‌ها در حال حاضر با عنوان آزمایشگاه‌های شبکه توانا در حال فعالیت و آموزش به دانش آموزان علاقه‌مند است. با راه‌اندازی آزمایشگاه نانو در مرکز سما تبریز، در حال حاضر استان آذربایجان شرقی مجهز به 6 آزمایشگاه نانو عضو شبکه توانا است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمایشگاه‌های تجهیز شده در کشور، می‌توانید به سایت باشگاه نانو، قسمت آزمایشگاه‌ها مراجعه نمایید.

 

 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)