باشگاه نانو | اخبار | گزارش «نانو در استان زنجان» در شماره 84 ماهنامه زنگ نانو
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1397/04/17 - تعداد بازدید : 98
گزارش «نانو در استان زنجان» در شماره 84 ماهنامه زنگ نانو گزارش آماری رویدادهای دانش‌آموزی نانو مانند المپیاد و جشنواره نانو در استان زنجان، معرفی پژوهش‌سرای فعال فرهیختگان شهرستان خرمدره، گفتگو با یکی از دانش‌آموزان موفق پژوهشگر زنجانی در شماره خرداد 97 ماهنامه زنگ نانو.
0 امتیاز از 0 رای

 

استان زنجان یکی از استان‌های فعال در زمینه آموزش و ترویج نانو است. در این استان به همت مدیران، مسئولان و دبیران دلسوز و فعال و تلاش دانش‌آموزان خلاق و پژوهشگر، اقدامات و برنامه‌های بسیاری برای آموزش و توسعه فناوری نانو انجام شده و رتبه‌ها و افتخارات قابل توجهی کسب شده است.

 

در این استان، دو آزمایشگاه دانش‌آموزی نانو وجود دارد و 19 مرکز با عنوان نهاد ترویجی ثبت شده‌اند. نهادهای فعال این استان عبارتند از: پژوهش‌سرای شهید شهریاری خدابنده، پژوهش‌سرای دانش‌آموزی فرهیختگان خرمدره، پژوهش‌سرای دانش‌آموزی ابن سینا ابهر، پژوهش‌سرای دانش‌آموزی دکتر امیر اعلم غضنفریان زنجان و پژوهش‌سرای دانش‌آموزی دکتر حسابی زنجان، که به ترویج و آموزش فناوری نانو در استان می‌پردازند.

 

دانش‌آموزان این استان در آزمون مرحله اول ششمین و هفتمین دوره برگزاری المپیاد نانو، حضور پرشور و قابل ملاحظه‌ای داشته‌اند. تعداد ثبت نام شده از این استان در سومین دوره 8 نفر، به 408 نفر در هشتمین دوره رسیده است و در نهمین المپیاد نیز 273 نفر از استان زنجان شرکت‌کننده داشتیم.

 

پژوهش‌سرای دانش‌آموزی فرهیختگان خرمدره و پژوهش‌سرای دانش‌آموزی دکتر امیراعلم غضنفریان زنجان مجهز به آزمایشگاه نانو هستند. این مراکز با داشتن دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته از قبیل الکتروریسی، اسپاترینگ، سانتریفیوژ، انفجار الکتریکی سیم و غیره از مراکز آزمایشگاهی مجهز شبکه توانا هستند که در سطح استان خدمات آزمایشگاهی ارائه می‌دهند.

 

مطالب کامل‌تری از فعالیت‌ها و موفقیت‌های استان زنجان در حوزه علوم و فناوری نانو را می‌توانید در ماهنامه زنگ نانو (ویژه خرداد 97) دریافت کنید.

 

معرفی فعالیت‌ها و خدمات پژوهش‌سرای فرهیختگان خرمدره، از زبان آقای ابوالفضل یوسفعلی مدیر پژوهش‌سرا و گفتگو با علیرضا کاظمی دانش‌آموز کوشا و موفق پژوهش‌سرای دکتر امیراعلم غضنفریان زنجان را نیز در بخش «نانو در استان زنجان» بخوانید.

 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)