باشگاه نانو | اخبار | هشتاد و چهارمین شماره ماهنامه زنگ نانو منتشر شد
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1397/04/12 - تعداد بازدید : 411
هشتاد و چهارمین شماره ماهنامه زنگ نانو منتشر شد هشتاد و چهارمین شماره ماهنامه زنگ نانو ویژه خرداد ماه 1397 منتشر و در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفت.
4.2 امتیاز از 6 رای

 

در سومین شماره نشریه دانش‌آموزی زنگ نانو در سال 1397، شاهد گزارش فعالیت‌های استان زنجان در حوزه نانو در سطح دانش‌آموزی هستیم. همچنین گزارش‌هایی از آمار پذیرفته‌شدگان مرحله اول نهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو، فعالیت شبکه آزمایشگاه‌های توانا و گزارش برگزاری شورای هم‌اندیشی شبکه توانا در کرمان، در این شماره منتشر شده است.

 

علاقمندان به مسابقات عکاسی، برندگان مسابقه عکاسی من و المپیاد نانو را در این شماره از ماهنامه ببینید.

 

نانو در ایران از دیگر بخش‌های این شماره است که به دو موضوع سنتز نانوذرات مغناطیسی به کمک پوست گردو و امکان تولید نوشیدنی‌های نانویی با استفاده از روغن هسته انار پرداخته است.

 

صفحه نانو در جهان هم به مطالبی در زمینه نرخ رشد جوانه گندم با نانولوله‌های کربنی تک‌جداره و ساخت فیلتر ارزان قیمت برای تصفیه آب اختصاص داده شده است.

 

بخش جدیدی نیز به این نشریه با موضوع شناخت تجهیزات آزمایشگاه‌های نانو از شماره 82 اضافه شده است که به دانش‌آموزان علاقمند به کارهای پژوهشی، مطالعه این بخش به شدت توصیه می‌شود.

 

با خواندن این شماره می‌توانید با رشته زیست‌شناسی آشنا شوید. می‌توانید از دانشگاه‌های معروف ارایه‌دهنده این رشته، دروس دانشگاهی، نیازمندی‌ها و توانمندی‌ها برای ورود به این رشته، آینده شغلی، محدودیت‌های آن، ارتباط زیست‌شناسی با فناوری نانو و مراکز فعال نانوی مرتبط با این حوزه آگاهی پیدا کنید.

 

کاربردهای فناوری نانو در صنعت کشاورزی مانند کشاورزی دقیق، تصفیه پساب به کمک نانوفیلتراسیون، نانوکودها، سموم نانویی، بسته‌بندی محصولات کشاورزی و غیره در این نشریه تبیین شده است.

 

نیلوفر ابراهیمی یکی از پژوهشگران برتر هشتمین جشنواره دانش‌آموزی نانو است که درباره بررسی اثر جذب پرتوهای پرانرژی X توسط نانوالیاف کیتوسان صحبت می‌کند و از تاثیر حضور در جشنواره نانو در روند تحصیلی‌اش می‌گوید.

با خواندن این شماره، با هومن بخشی، مدرس برتر نانو و سرگروه تیم افتخارآفرین ایران در اولین المپیاد بین‌المللی فناوری نانو و نیز با تجربیات و موفقیت‌هایش آشنا می‌شوید.

 

با خواندن ماهنامه زنگ نانو با مقالات دانش‌آموزی نیز می‌توانید آشنا شوید. در هر شماره دو مقاله معرفی شده است.

 

در آخرین بخش از ماهنامه بخش سخنان دورهمی کارشناسان، مدرسین و اعضای کانون برگزیدگان باشگاه نانو و نظراتشان در مورد مطالعه کتاب‌های علمی آورده شده است.

 

معرفی نشریه زنگ نانو

زنگ نانو، نشریه‌ای ویژه دانش‌آموزان علاقمند به مباحث مختلف علوم و فناوری نانو است که در طول سال تحصیلی به صورت ماهانه منتشر و در مدارس کل کشور توزیع می‌گردد.

اخبار و رویدادها، مقالات دانش‌آموزی، گفتگو با دبیران و دانش‌آموزان، معرفی رشته‌های تحصیلی، نانوتلگرام، مطالب علمی، ایمنی در نانو، نانو در استان‌ها و مطالب متنوع دیگر از بخش‌های مختلف این ماهنامه است. بیشتر مطالب این ماهنامه توسط دانش‌آموزان تهیه شده است. سایر علاقمندان هم می‌توانند برای ارسال مطالب می‌توانند از طریق پست الکترونیکی zangnano@nanoclub.ir با سردبیر ماهنامه ارتباط برقرار کنند.

آرشیو کامل ماهنامه زنگ نانو را از بخش زنگ نانو در سایت باشگاه نانو به نشانی nanoclub.ir دریافت نمایید.

 

 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)