باشگاه نانو | اخبار | خرید تجهیز برای آزمایشگاه نانو توسط حمایت‌های تشویقی در پژوهش‌سرای پروفسور حسابی قم
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1397/04/10 - تعداد بازدید : 136
خرید تجهیز برای آزمایشگاه نانو توسط حمایت‌های تشویقی در پژوهش‌سرای پروفسور حسابی قم پژوهش‌سرای دانش‌آموزی پروفسور حسابی قم، مبلغ حمایت‌های دریافتی برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی نانو را به خرید یکی از دستگاه‌های مورد نیاز آزمایشگاه نانو تخصیص داد.
5 امتیاز از 2 رای

 

خانم آمنه وزیری راد، دانشجوی دکتری رشته الکتروشیمی دانشگاه دولتی اراک و کارشناس آزمایشگاه نانو در پژوهش‌سرای پروفسور حسابی قم است، وی در گفتگو با بخش خبری سایت باشگاه نانو درخصوص برنامه‌های آموزشی نانو در این مرکز و اهدای مبالغ حمایتی که از سوی ستاد نانو به برگزارکنندگان این برنامه‌ها تعلق گرفته بود، گفت: «پژوهش سرای پرفسور حسابی حدود 30 کارگاه برای بیش از 1000 دانش‌آموز، دانشجو و دبیر در سال 97-96 برگزار نمود. هدف از برگزاری کارگاه‌ها ارتقای علمی تمامی شرکت‌کنندگان بود. من معتقد هستم که مبلغ حمایتی باید برای خود پژوهش‌سرا هزینه شود و توانستیم با مبلغ مورد نظر، یکی از دستگاه‌های مورد نیاز آزمایشگاه نانو یعنی حمام اولتراسونیک را خریداری کنیم.»

 

متن کامل گفتگو با خانم وزیری‌راد را از بخش مصاحبه از منوی انتشارات سایت باشگاه نانو بخوانید.

 

باشگاه نانو به این بهانه با آقای محمدمهدی مردانی، مدیر پژوهش‌سرای پروفسور حسابی نیز گفتگویی انجام داده است.

 

آقای مردانی کارشناس ارشد پژوهش‌گری و دارای 33 سال سابقه مدیریت است، وی دو سال است که مدیریت پژوهش‌سرا را برعهده دارد.

 

مردانی، در گفتگو با باشگاه نانو گفت: «ایده خرید دستگاه با مبالغ تشویقی که از ستاد نانو دریافت شده بود، از جانب خانم آمنه وزیری‌راد مطرح شد و به خرید حمام اولتراسونیک تخصیص داده شد.»

 

این مدیر پژوهش‌سرا، تشویق دانش‌آموزان برای حضور در المپیاد نانو را یکی از فعالیت‌های اصلی این مرکز اعلام کرد و افزود: «در زمینه المپیاد نانو چهار نیروی متخصص، دکتر مهدی غضنفری، دکتر آمنه وزیری‌راد، دکتر فاطمه کریمی و دکتر سارا زاده‌گان در این مرکز فعالیت می‌کنند که همین جا از زحماتشان تشکر می‌کنم. در سال 95-96 رتبه سوم کشوری از پژوهش‌سرای دانش‌آموزی پرفسور حسابی قم بود، امسال نیز 4 رتبه کشوری را داریم.»

 

وی درباره برنامه پژوهش‌سرا در موضوع المپیاد نانو اظهار داشت: «برنامه‌های مدون و پیوسته‌ای بخشنامه کرده و در اختیار دانش‌آموزان قرار دادیم. کلاس‌های آمادگی در دو نوبت صبح و عصر برای دانش‌آموزان دختر و پسر انجام می‌شد و پاسخ‌گویی و رفع اشکال توسط خانم وزیری‌راد به دانش‌آموزان از طریق شبکه‌های اجتماعی به صورت تمام وقت انجام می‌گردید. در ایام تعطیلات نوروز نیز تدریس و بررسی منابع المپیاد توسط خانم وزیری‌راد انجام می‌گرفت.»

 

مدیر پژوهش‌سرای پروفسور حسابی درباره فعالیت این مرکز درخصوص جشنواره نانو گفت: «در سال آینده قصد داریم روی بحث جشنواره، تدریس و سرمایه‌گذاری کنیم.»

 

وی در پایان ضمن تشکر از زحمات مجموعه باشگاه نانو، اضافه کرد: «طرح‌های حمایتی باعث انگیزه بیشتری برای رونق مراکز فناوری نانو و پژوهش‌سراها می‌شود.»

 

نظرات

1 0

زهره محمدی - ‏۱۳۹۷/۰۴/۱۰

از خدمات و زحمات خانم دکتر وزیری و جناب اقای مردانی که در توسعه و شناسایی هرچه بیشتر علم نانو برای دانش اموزان تلاش می کنند.کمال تشکر و قدردانی را دارم.موفقیت روز افزون شمارا از خداوند خواستارم

پاسخ

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)