باشگاه نانو | اخبار | چهارمین جلسه شورای هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی آزمایشگاه‌های شبکه توانا در تهران برگزار شد
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1397/04/06 - تعداد بازدید : 86
چهارمین جلسه شورای هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی آزمایشگاه‌های شبکه توانا در تهران برگزار شد چهارمین جلسه «شورای هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی شبکه آزمایشگاه‌های توانا» با حضور مدیران و کارشناسان آزمایشگاه‌های آموزشی فناوری نانوی در استان‌های تهران، قزوین، البرز و شهرستان‌های استان تهران، در تاریخ پنجم تیرماه 1397 در محل ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برگزار شد.
4.2 امتیاز از 5 رای

 

این جلسه با حضور سیدمجتبی قدمگاهی و مهیار خادم به ترتیب مدیر سابق و جدید بخش دانش‌آموزی کارگروه ترویج ستاد نانو، حسین گیلانی سرپرست شبکه آزمایشگاه‌های توانا، شروین فتحعلی‌زاده مسئول ارتباطات باشگاه نانو، آزیتا دادوند کارشناس شبکه آزمایشگاه‌های توانا، خانم نیازی مدیر پژوهش‌سرای ابن سینا در شهر تهران، آقای محمدیان مدیر پژوهش‌سرای بصیرت در شهرستان شهرری، خانم نیکویی مدیر و خانم سلیم‌زاده کارشناس پژوهش‌سرای ملاصدرا در شهرستان کرج، آقای قنادنیا مدیر و خانم احمدی کارشناس پژوهش‌سرای جابربن حیان در شهرستان قزوین، برگزار شد.

 

ابتدا آقای گیلانی گزارشی از فعالیت‌های باشگاه نانو در بخش دانش‌آموزی و اهداف جلسه شورای هم‌اندیشی شبکه توانا را ارایه کرد و از همکاری مسئولین و کارشناسان آزمایشگاه‌های نانو تشکر نمود. 

 

سپس مدیران و کارشناسان پژوهش‌سراها با معرفی خود و گزارش کامل از عملکرد آزمایشگاه‌های نانو، به مشکلات موجود در آزمایشگاه‌های خود اشاره کردند که با همفکری و تعامل حاضران در جلسه، برنامه‌هایی برای توسعه فعالیت، رشد و ارتقای آزمایشگاه‌ و دانش‌آموزان پیشنهاد شد.

 

از دیگر موارد مطرح شده در جلسه، کمبود نیروی متخصص در آزمایشگاه، مشکلات جذب دانش‌آموزان در پژوهش‌سرا و کمبود آموزش‌های تخصصی و اقلام آموزشی در آزمایشگاه بود. در همین راستا قرار شد نسبت به فراهم کردن فضای آموزشی برای کارشناسان آزمایشگاه‌ها توجه بیشتری گردد.

 

همچنین در جلسه به موضوع آیین‌نامه حمایت از برگزاری کارگاه در آزمایشگاه‌های عضو شبکه توانا پرداخته شد و پیشنهاداتی نیز برای استفاده هرچه بهتر از این فرصت برای آموزش دانش‌آموزان مطرح و مورد بحث قرار گرفت (برای اطلاع بیشتر از این آیین‌نامه می‌توانید از قسمت آیین‌های توانا در بخش آزمایشگاه‌ها در سایت باشگاه نانو بازدید نمایید).

 

همچنین ارتباط بیشتر باشگاه نانو با وزارت آموزش و پرورش به منظور ارسال آیین‌نامه‌ها و اعلام جزئیات برنامه‌های آموزشی از طریق بخشنامه‌های وزارتخانه از جمله درخواست‌های مطرح شده توسط حاضران بود که مقرر شد پیگیری لازم در این زمینه انجام شود.

 

در پایان جلسه مدیران پژوهش‌سرا برای تعامل و همکاری بیشتر اطلاعات و تجربیات موفق خود را به اشتراک گذاشتند.

 

شایان ذکر است اولین، دومین و سومین جلسه شورای هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی شبکه آزمایشگاه‌های توانا به ترتیب در شهرهای قزوین، مشهد و کرمان برگزار شده است.

 

filereader.php?p1=main_080bda2f5a69c2ce1

 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)