باشگاه نانو | اخبار | بازدید دانشجویان دانشگاه فرهنگیان تهران از آزمایشگاه دانش‌آموزی نانو
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1397/03/09 - تعداد بازدید : 142
بازدید دانشجویان دانشگاه فرهنگیان تهران از آزمایشگاه دانش‌آموزی نانو جمعی از دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان تهران (دانشکده شهید بهشتی) روز پنجشنبه ۳ خرداد ۹۷، با بازدید از مجموعه دستگاه‌های تخصصی فناوری نانو در پژوهش‌سرای دانش‌آموزی ابن‌سینا با سازوکار و کاربردهای این دستگاه‌ها آشنا شدند.
5 امتیاز از 1 رای

 

پژوهش‌سرای ابن‌سینا منطقه 15 تهران، اولین پژوهش‌سرای دانش‌آموزی‌ است که به دستگاه‌های تخصصی نانو از قبیل الکتروریسی، اسپاترینگ، انفجار الکتریکی سیم، میکروسکوپ تونل‌زنی روبشی (STM)، لایه‌نشانی دورانی (اسپین کوتر)، طیف‌سنج نوری (اسپکتروفتومتر) و غیره مجهز شده است.

 

دانشگاه فرهنگیان متولی امر تربیت معلم در کشور است و آشنایی دانشجویان این دانشگاه با تجهیزات فناوری نانو می‏تواند علاوه بر دانش‏افزایی آنها در این حوزه، امکان برقراری ارتباط و همکاری میان این دانشگاه با پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در نقاط مختلف کشور باشد که در قالب شبکه آزمایشگاه‏های آموزشی نانو (توانا) مشغول به فعالیت هستند؛ از این‌رو، انجمن نانوفناوری دانشکده شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان تهران، با همکاری باشگاه نانو توانست زمینه بازدید دانشجومعلمان رشته‌های علوم پایه این مرکز از دستگاه‌های تخصصی ذکر شده را فراهم کند.

 

این بازدید با معرفی پژوهش‌سرای ابن‌سینا و دستاوردها و ارتباطات آن با دانشگاه‌های برتر کشور، توسط خانم نیازی، مدیر پژوهش‌سرا، آغاز گردید. در ادامه دانشجومعلمان، از بخش‌های مختلف پژوهش‌سرا و به طور خاص از آزمایشگاه و نمایشگاه نانو مستقر در آن بازدید کردند. در این بخش، توضیحات لازم از سازوکار و کاربردهای هر کدام از تجهیزات فناوری نانو توسط خانم زهرا رضایی، از اعضای کانون برگزیدگان باشگاه نانو ارائه شد.

 

برنامه‌‏های بازدید مشابه برای سایر دانشجویان دانشگاه فرهنگیان با محوریت انجمن نانوفناوری این دانشگاه در آینده برگزار خواهد شد.

 

انجمن نانوفناوری دانشگاه فرهنگیان به همت دو نفر از اعضای کانون برگزیدگان باشگاه نانو با هدف ایجاد بستری برای آموزش هدفمند علوم و فناوری نانو به دانشجویان این دانشگاه که دبیران آینده کشور هستند، تاسیس شده است.

 

filereader.php?p1=main_c4ca4238a0b923820filereader.php?p1=main_c81e728d9d4c2f636filereader.php?p1=main_eccbc87e4b5ce2fe2filereader.php?p1=main_a87ff679a2f3e71d9

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)