باشگاه نانو | اخبار | 437 نفر به دومین مرحله از نهمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو رسیدند
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1397/03/09 - تعداد بازدید : 5087
437 نفر به دومین مرحله از نهمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو رسیدند آزمون مرحله اول نهمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، اردیبهشت ماه سال جاری به‌صورت سراسری برگزار شد و 437 نفر از دانش‌آموزان، حائز حدنصاب لازم برای حضور در مرحلۀ دوم این المپیاد شدند.
4.2 امتیاز از 52 رای

 

مرحلۀ دوم المپیاد نانو در تاریخ 22 تیرماه در قالب یک آزمون تستی- تشریحی (20 سوال تستی و 4 سوال تشریحی) به‌صورت متمرکز در تهران برگزار خواهد شد. محورهای این آزمون مشتمل بر نانوفیزیک، نانوشیمی، نانوزیست‌فناوری و شبیه‌سازی است که محتوای سوالات در این چهار محور را مباحث مبانی نانو، روش‌های سنتز، روش‌های مشخصه‌یابی و کاربردهای فناوری نانو تشکیل می‌دهد.

 

مرحله سوم این المپیاد با حضور افرادی که موفق به کسب حدنصاب لازم از مرحله دوم شوند، به صورت یک اردوی علمی، آموزشی و رقابتی در دهه اول شهریور ماه 1397 برگزار خواهد شد.

 

لازم به یادآوری است، بنیاد ملی نخبگان پس از هشت دوره برگزاری المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، امسال این رویداد را مورد تایید و حمایت خود قرار داده است. بر این اساس برگزیدگان دوره ششم به بعد می‌توانند از تسهیلات این بنیاد بهره‌مند شوند. همچنین برگزیدگان ادوار مختلف المپیاد نانو می‌توانند در کانون برگزیدگان باشگاه نانو فعالیت کنند. این کانون با هدف ارتقای برگزیدگان تا محقق و فناور برتر شدن در سطح کشور پشتیبان اعضا خواهد بود.

 

فهرست اسامی افراد مجاز به شرکت در آزمون مرحله دوم را از اینجا مشاهده کنید.

 

مهمترین منابع پیشنهادی باشگاه نانو به منظور کسب آمادگی حضور در این آزمون، کتاب‌های مجموعه مقالات سایت باشگاه نانو، علوم و فناوری نانو (جلدهای 1 و 2)، آزمایش‌ها و فعالیت‌های نانو، ده به توان منفی نه و همچنین نمونه سوالات المپیاد نانو با پاسخ تشریحی است.

 

جزئیات برگزاری این آزمون به زودی از طریق سایت باشگاه دانش‌آموزی نانو اطلاع‌رسانی خواهد شد و از سوی باشگاه با برگزیدگان برای انجام هماهنگی و حضور در آزمون، تماس گرفته می‌شود.

نظرات

30 -8

علیرضا افشاری - ‏۱۳۹۷/۰۳/۰۹

ضمن تبریک به تمامی قبول شدگان مرحله اول المپیاد. برای آن عزیزان ارزوی موفقیت در مراحل بعدی را دارم.

پاسخ

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)