باشگاه نانو | اخبار | برترین اعضاء شبکه توانا در زمستان 96 معرفی شدند
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1397/02/09 - تعداد بازدید : 297
برترین اعضاء شبکه توانا در زمستان 96 معرفی شدند 1010 کارگاه آموزشی و سمینار ترویجی در زمستان 96 به همت آزمایشگاه‌های آموزشی فناوری نانو (توانا) در سطح کشور برگزار و زمینه‌ساز آشنایی و آموزش بیش از 43000 دانش‌آموز با علوم و فناوری نانو شد.
5 امتیاز از 1 رای

 

به گزارش باشگاه نانو، پژوهش‌سرای دانش‌آموزی مراغه، پژوهش‌سرای دانش‌آموزی ملاصدرا کرج، پژوهش‌سرای دانش‌آموزی آذربایجانتبریز، مرکز پژوهش‌های علمی و آموزشی کرمان، پژوهش‌سرای دانش‌آموزی ابن سینا تهران، پژوهش‌سرای دانش‌آموزی رازی شیراز، پژوهش‌سرای دانش‌آموزی استاد باباصفری اردبیل، پژوهش‌سرای دانش‌آموزی اشراق دورود، پژوهش‌سرای دانش‌آموزی امام خمینی(ره) قروه و پژوهش‌سرای دانش‌آموزی استادطاهر شهرضا در پنجمین دوره ارزیابی عملکرد آزمایشگاه‌های آموزشی فناوری نانو که در زمستان سال 1396 انجام شد، موفق به کسب رتبه‌های یک تا ده شدند.

 

باشگاه نانو از سال 1391 با هدف ترویج و آموزش عملی فناوری نانو در بین دانش‌آموزان اقدام به تجهیز آزمایشگاه فناوری نانو کرده و تا پایان سال 1396، تعداد 83 آزمایشگاه فناوری نانو را تجهیز و راه‌اندازی نموده است.

 

فعالیت‌های باشگاه نانو در راستای تجهیز آزمایشگاه‌های فناوری نانو با حمایت معاونت ریاست جمهوری و همچنین ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و همکاری آموزش و پرورش استان‌های مختلف صورت گرفته است.

 

یکی از برنامه‌های اصلی باشگاه نانو برای ایجاد انگیزه در بین مدیران و کارشناسان آزمایشگاه‌های توانا برای بهبود کمیت و کیفیت فعالیت‌ها، ارزیابی عملکرد، رتبه‌بندی آنها و تقدیر از مسئولان و مدیران این آزمایشگاه‌ها است. بر این اساس به تمامی مراکز در مورد نحوه ارزیابی شبکه توانا اطلاع‌رسانی شده است و مطابق با فعالیت‌های هر مرکز و ارسال گزارش‌ها در بازه سه ماهه زمستان، ارزیابی و امتیازدهی به آزمایشگاه‌های عضو شبکه انجام شده است. این امتیازدهی طبق آیین نامه ارزیابی انجام شده است که از سایت باشگاه نانو به نشانی nanoclub.ir بخش آزمایشگاه­ها قابل دریافت است.

 

اولین دوره ارزیابی آزمایشگاه‌های عضو شبکه توانا در پایان سال 1394، دومین دوره در پایان سال 1395 و سومین دوره در پایان نیمه اول سال 1396 و چهارمین دوره در پایان سه ماهه پاییز سال 1396 انجام شد و اطلاعات این ارزیابی‌ها در سایت باشگاه نانو قسمت رتبه‌بندی آزمایشگاه‌های شبکه توانا قابل دستیابی است.

 

لازم به ذکر است تعداد 363 کارگاه و 647 سمینار در سه ماهه زمستان در آزمایشگاه‌های شبکه توانا برگزار گردیده است و در این بازه تعداد 43054 دانش‌آموز در حوزه علوم و فناوری نانو آموزش دیده‌اند. همچنین 787 دانش‌آموز با انجام طرح‌های تحقیقاتی با موضوع نانو در این مراکز فعالیت داشتند و 8183 نفر دانش‌آموز از آزمایشگاه‌های فناوری نانو بازدید به عمل آوردند. 

 

رتبه‌بندی و مشخصات 10 آزمایشگاه برتر شبکه توانا بر اساس ارزیابی انجام شده در زمستان 1396 در جدول زیر قابل مشاهده است.

رتبه استان شهرستان پژوهش‌سرا نام مدیر نام کارشناس جمع امتیاز-زمستان
1 آذربایجان شرقی مراغه پژوهش‌سرای مراغه نوید حاتمی

مجتبی مردی-

محمود بیگلری

7484
2 البرز کرج پژوهش‌سرای ملاصدرا زهرا نیکویی نوبا سلیم زاده- فرشته ملکی 7042
3 آذربایجان شرقی تبریز پژوهش‌سرای آذربایجان طیبه غفاری فاطمه پاشالو 4680
4 کرمان کرمان مرکز پژوهش‌های علمی و آموزشی آرمان شکوه سلجوقی بتول تهامی‌پور 4369
5 تهران تهران  پژوهش‌سرای ابن سینا  زهرا نیازی فاطمه سخایی 3057
6 فارس شیراز پژوهش‌سرای رازی سوسن فولادفر مهدی پزشکیان 2904
7 اردبیل اردبیل پژوهش‌سرای استاد باباصفری مهدی خلیلی صابر رجایی 2846
8 لرستان دورود پژوهش‌سرای اشراق  محسن نیک آبادی سجاد رشنو 2769
9 کردستان قروه پژوهش‌سرای امام خمینی  علاءالدین بختیاری علاءالدین بختیاری 2678
10 اصفهان شهرضا پژوهش‌سرای استاد طاهر محمد جلی محمدصادق شهری 2644

 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)