باشگاه نانو | اخبار | هشتاد و دومین شماره ماهنامه زنگ نانو منتشر شد
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1397/02/03 - تعداد بازدید : 943
هشتاد و دومین شماره ماهنامه زنگ نانو منتشر شد هشتاد و دومین شماره ماهنامه زنگ نانو ویژه فروردین ماه 1397 منتشر و در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفت.
5 امتیاز از 5 رای

 

در اولین شماره نشریه دانش‌آموزی زنگ نانو در سال 1397، شاهد گزارش فعالیت‌های استان قزوین در حوزه نانو در سطح دانش‌آموزی هستیم. همچنین گزارش‌هایی از آمار ثبت نام نهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو و فعالیت شبکه آزمایشگاه‌های توانا در این شماره منتشر شده است.

 

نانو در ایران از دیگر بخش‌های این شماره است که به سه موضوع تولید کفش‌های ضدآب ایرانی، نابودی پشه‌های ناقل مالاریا و یکی از راه‌های مبارزه با آلودگی هوا پرداخته است.

 

صفحه نانو در جهان هم به مطالبی در زمینه آزمایشگاه روی تراشه، نانوروبات شناور در بدن و طب سوزنی اختصاص داده شده است.

 

با خواندن شماره 82 ماهنامه زنگ نانو از زبان مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان با فعالیت‌های ترویجی این استان در زمینه نانو آشنا می‌شوید. جالب است بدانید استان هرمزگان با 9 مرکز دارای بیشترین تعداد آزمایشگاه نانو در بین استان‌های دیگر است.

 

بخش جدیدی نیز به این نشریه با موضوع شناخت تجهیزات آزمایشگاه‌های نانو اضافه شده است که به دانش‌آموزان علاقمند به کارهای پژوهشی، مطالعه این بخش به شدت توصیه می‌شود.

 

با خواندن این شماره می‌توانید با رشته مهندسی مکانیک آشنا شوید. می‌توانید از دانشگاه‌های معروف ارایه دهنده این رشته، دروس دانشگاهی، نیازمندی‌ها و توانمندی‌ها برای ورود به این رشته، آینده شغلی، محدودیت‌های آن، ارتباط مکانیک با فناوری نانو و مراکز فعال نانوی مرتبط با این حوزه آگاهی پیدا کنید.

 

کاربردهای فناوری نانو در صنعت هوا و فضا مانند محافظت از هواپیما در برابر رعد و برق، نانوپوشش‌های سخت در پره توربین‌های موتور جت، حفاظت در برابر تابش‌های فضایی، جذب امواج رادارها و غیره در این نشریه تبیین شده است.

 

کوثر فدوی حسینی یکی از پژوهشگران برتر هشتمین جشنواره دانش‌آموزی نانو است که درباره سنتز نانوذرات اکسید منیزیم به روش سبز صحبت می‌کند و از تاثیر حضور در جشنواره نانو در روند تحصیلی‌اش می‌گوید.

 

با خواندن ماهنامه زنگ نانو با مقالات دانش‌آموزی نیز می‌توانید آشنا شوید. در هر شماره دو مقاله معرفی شده است.

 

معرفی نشریه زنگ نانو

زنگ نانو، نشریه‌ای ویژه دانش‌آموزان علاقمند به مباحث مختلف علوم و فناوری نانو است که در طول سال تحصیلی به صورت ماهانه منتشر و در مدارس کل کشور توزیع می‌گردد.

اخبار و رویدادها، مقالات دانش‌آموزی، گفتگو با دبیران و دانش‌آموزان، معرفی رشته‌های تحصیلی، نانوتلگرام، مطالب علمی، ایمنی در نانو، نانو در استان‌ها و مطالب متنوع دیگر از بخش‌های مختلف این ماهنامه است. بیشتر مطالب این ماهنامه توسط دانش‌آموزان تهیه شده است. سایر علاقمندان هم می‌توانند برای ارسال مطالب می‌توانند از طریق پست الکترونیکی zangnano@nanoclub.ir با سردبیر ماهنامه ارتباط برقرار کنند.

آرشیو کامل ماهنامه زنگ نانو را از بخش زنگ نانو در سایت باشگاه نانو به نشانی nanoclub.ir دریافت نمایید.

 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)