باشگاه نانو | اخبار | هشتاد و یکمین شماره ماهنامه زنگ نانو منتشر شد
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/12/25 - تعداد بازدید : 374
هشتاد و یکمین شماره ماهنامه زنگ نانو منتشر شد هشتاد و یکمین شماره ماهنامه زنگ نانو ویژه اسفندماه 1396 منتشر و در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفت.
4 امتیاز از 3 رای

 

در آخرین شماره از ماهنامه زنگ نانو در سال جاری، گزارش‌های نشست هم‌اندیشی اعضای شبکه آزمایشگاه‌های توانا، تورهای آموزشی نانو و نشست سالانه کانون برگزیدگان باشگاه نانو منتشر شده است.

 

خبر راه‌اندازی مشاوره تلفنی المپیاد نانو و معرفی فروشگاه اینترنتی منابع المپیاد نانو از دیگر بخش‌های این شماره است.

 

صفحه مصاحبه این ماه به گفتگو با زهرا زاغری، استاد راهنمای 218 طرح برگزیده جشنواره خوارزمی پرداخته است. خانم زاغری از معلمان دلسوز کرجی است که در تمام دوره‌های برگزار شده جشنواره دانش‌آموزی نانو، نام او را به عنوان استاد راهنمای پروژه‌های مختلف می‌بینیم. برای آشنایی با این استاد راهنما و توصیه‌های وی در زمینه کارهای پژوهشی حتما زنگ نانوی 81 را بخوانید.

 

سه سایت معتبر شامل یک سایت ایرانی و دو سایت خارجی که مطالب آموزشی مفیدی برای دانش‌آموزان در حوزه‌های مختلف نانو دارند، در این شماره معرفی شده است.

 

اگر می‌خواهید بدانید استان البرز، چه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های آموزشی برای دانش‌آموزان علاقمند به نانو دارد، این شماره را بخوانید و همچنین از آمار و نتایج حضور دانش‌آموزان البرزی در المپیادهای نانو و جشنواره‌های دانش‌آموزی مطلع شوید. پژوهش‌سرای دانش‌آموزی ملاصدرا نیز در این بخش معرفی شده است.

 

با خواندن این شماره می‌توانید با رشته فیزیک آشنا شوید. می‌توانید از دانشگاه‌های معروف ارایه دهنده این رشته، دروس دانشگاهی، نیازمندی‌ها و توانمندی‌ها برای ورود به این رشته، آینده شغلی، محدودیت‌های آن، ارتباط فیزیک با فناوری نانو و مراکز فعال نانوی مرتبط با این حوزه آگاهی پیدا کنید.

 

با مطالعه زنگ نانوی اسفندماه، با کاربردهای فناوری نانو در حوزه انرژی مانند سلول خورشیدی، باتری‌ها، پیل سوختی، توربین بادی و سایر موضوعات آشنا شوید.

 

حسین هلی پژوهشگر جوان و دانش‌آموز کاشانی، این شماره است، او از تهیه نانوذرات مغناطیسی و کاربرد آنها در جذب امواج الکترومغناطیس می‌گوید. هلی با کمک دو دوستش در پژوهش‌سرای غیاث‌الدین جمشید کاشانی این پروژه را انجام داده و توانسته از برترین‌های هشتمین جشنواره دانش‌آموزی نانو شود.

 

از دیگر بخش‌های جذاب این شماره، معرفی اپلیکیشن نانویی باش و مقاله سنتز نانوذرات اکسید مس و بررسی خواص انتقالی نانوسیال حاوی این نانوذرات است.

 

معرفی نشریه زنگ نانو

زنگ نانو، نشریه‌ای ویژه دانش‌آموزان علاقمند به مباحث مختلف علوم و فناوری نانو است که در طول سال تحصیلی به صورت ماهانه منتشر و در مدارس کل کشور توزیع می‌گردد.

 

اخبار و رویدادها، مقالات دانش‌آموزی، گفتگو با دبیران و دانش‌آموزان، معرفی رشته‌های تحصیلی، نانوتلگرام، مطالب علمی، ایمنی در نانو، نانو در استان‌ها و مطالب متنوع دیگر از بخش‌های مختلف این ماهنامه است. بیشتر مطالب این ماهنامه توسط دانش‌آموزان تهیه شده است. سایر علاقمندان هم می‌توانند برای ارسال مطالب می‌توانند از طریق پست الکترونیکی zangnano@nanoclub.ir با سردبیر ماهنامه ارتباط برقرار کنند.

 

آرشیو کامل ماهنامه زنگ نانو را از بخش زنگ نانو در سایت باشگاه نانو به نشانی nanoclub.ir دریافت نمایید.

 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)