باشگاه نانو | اخبار | آشنایی با برترین‌های نانوی ایران در نشریه زنگ نانو
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/12/12 - تعداد بازدید : 260
آشنایی با برترین‌های نانوی ایران در نشریه زنگ نانو اگر می‌خواهید با دکتر عبدالله سلیمی یکی از برترین‌های نانوی ایران آشنا شوید، ماهنامه شماره 80 زنگ نانو ویژه بهمن ماه را بخوانید.
5 امتیاز از 1 رای

 

با مطالعه شماره 80 ماهنامه زنگ نانو با چگونگی گذراندن دوران تحصیل این دانشمند برجسته آگاه می‌شوید و متوجه می‌شوید او چگونه به دنیای نانو علاقمند شده و چه فعالیت‌هایی در این حوزه‌ انجام می‌دهد.

 

همچنین با دیدگاه دکتر سلیمی درباره شروع سن یادگیری مباحث نانو و تاثیر فراگیری این علوم و فناوری را در موفقیتهای آتی آشنا می‌شوید. دکتر سلیمی در گفتگو با زنگ نانو، دو پیشنهاد خوب برای دانش‌آموزانی که هنوز به خودباوری کامل برای توانایی تحقیق و پیشرفت در زمینه نانو نرسیده‌اند، مطرح می‌کند.

 

دکتر عبدالله سلیمی یکی از دانشمندان برتر ایرانی در زمینه‌ی شیمی و فناوری نانو است. او در سال 1346 در شهرستان بانه متولد شد و از سال 1377 تاکنون عضو هیات علمی دانشگاه کردستان است. چاپ بیش از 155 مقاله علمی در مجلات مختلف بین‌المللی از جمله کارنامه علمی او است.

 

دکتر سلیمی در زمینه‌ی ساخت و به‌کارگیری نانوذرات و نانولوله‌های کربنی در طراحی حسگرها و زیست حسگرها فعالیت‌های پژوهشی قابل توجهی دارد. وی دارای عناوین و افتخارات بسیاری چون «پژوهشگر برتر»، «شیمیدان برجسته کشور»، «دارنده جایزه خوارزمی در تحقیقات بنیادی» و جزء نویسندگان ۱٪ برتر در رشته شیمی توسط موسسه تامسون رویترز است.

 

نکته حائز اهمیت و قابل ذکر دیگر در مورد دکتر سلیمی ویژگی‌های اخلاقی برترشان است. آرامش، مهربانی، متواضع، پرتلاش و دلسوز از صفات نیک وی به شمار می‌رود.

 

filereader.php?p1=main_c4ca4238a0b923820

 

برای دریافت اشتراک ماهنامه زنگ نانو،این صفحه ازسایت باشگاه نانو راببینید.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)