باشگاه نانو | اخبار | 120 دانش‌آموز لارستانی ساخت نانوالیاف و لایه‌نشانی نقره را فراگرفتند
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/11/24 - تعداد بازدید : 115
120 دانش‌آموز لارستانی ساخت نانوالیاف و لایه‌نشانی نقره را فراگرفتند پژوهش‌سرای دانش‌آموزی لارستان در شهر جدید لار استان فارس، در راستای نشر و ترویج علم و فناوری نوین نانو با توجه به دارا بودن دستگاه‌های تخصصی در آزمایشگاه نانو، اقدام به برگزاری کارگاه‌ آموزشی و مهارتی کار با تجهیزات نانو در بهمن ماه 1396 نموده است.
5 امتیاز از 2 رای


دکتر خلیل راسخی، مدیر پژوهش‌سرای لارستان در گفتگو با بخش خبری باشگاه نانو گفت: «در این کارگاه‌ها روش ساخت نانوالیاف پلی ونیل الکل(PVA) با استفاده از دستگاه الکتروریسی تشریح شد. همچنین لایه‌نشانی نقره با دستگاه لایه‌نشان کندوپاش و روش کار با هات پلیت با همزن مغناطیسی، سانتریفیوژ، آون، کوره و اسپکتروفتومتر توسط آقای مهندس مکارم توضیح داده شد.»

دکتر راسخی اضافه کرد: «این برنامه آموزشی در قالب دو سمینار تئوری و چهار بخش کارگاهی جمعا به مدت 16 ساعت و با حضور 120 نفر از دانش‌آموزان اجرا شد.»

پژوهش‌سرای لارستان در شهر جدید لار استان فارس در سال 1395 به آزمایشگاه نانو مجهز شده است و دارای دستگاه‌های الکتروریسی، لایه‌نشانی دورانی، لایه‌نشانی کندوپاش، اسپکتروفتومتر، آون، کوره الکتریکی، هات پلیت مغناطیسی، ترازوی دقیق دیجیتالی، pH متر و سانتریفیوژ است. 

این کارگاه‌ها با هدف افزایش مهارت دانش‌آموزان در کاربری دستگاه‌های تخصصی فناوری نانو در آزمایشگاه‌های توانا با استفاده از تجهیزات آموزشی کاملا بومی در حال برگزاری است.

بر اساس آیین‌نامه‌های مندرج در پایگاه اینترنتی باشگاه نانو، پژوهش‌سراها و آزمایشگاه‌های برگزارکننده این کارگاه‌ها با ارائه گزارش، مشمول حمایت تشویقی شده و این فعالیت در نتایج ارزیابی و رتبه‌بندی آزمایشگاه مربوطه موثر خواهد بود.

برای آشنایی با فعالیت‌های باشگاه نانو به ویژه آزمایشگاه‌های آموزشی فناوری نانو (توانا) به پایگاه اینترنتی باشگاه نانو به نشانی nanoclub.ir مراجعه کنید.

filereader.php?p1=main_c4ca4238a0b923820filereader.php?p1=main_c81e728d9d4c2f636filereader.php?p1=main_eccbc87e4b5ce2fe2filereader.php?p1=main_a87ff679a2f3e71d9

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)