باشگاه نانو | اخبار | پژوهش‌سرای ناحیه 1 کرمانشاه از پیشتازان ثبت نام المپیاد دانش‌آموزی نانو
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/11/23 - تعداد بازدید : 284
پژوهش‌سرای ناحیه 1 کرمانشاه از پیشتازان ثبت نام المپیاد دانش‌آموزی نانو تا پایان مهلت ثبت نام نهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو یک هفته مانده است و پژوهش‌سرای دانش‌آموزی ناحیه یک کرمانشاه بعد از پژوهش‌سرای خاتم‌الانبیاء شهرستان سقز بیشترین تعداد داوطلبان این رقابت بزرگ علمی را دارد.
5 امتیاز از 1 رای


گروه خبری باشگاه نانو با خانم مژگان ولی‌پور، دبیر پژوهش، آزمایشگاه و کارگاه پژوهش‌سرای ناحیه 1 کرمانشاه گفتگویی انجام داده است که در ادامه می‌خوانیم. 

سلام خانم ولی‌پور لطفا بگویید با چه هدف و انگیزه‌ای دانش‌آموزان را برای شرکت در المپیاد نانو ترغیب می‌کنید؟
سلام خدمت همراهان باشگاه نانو. با توجه به اینکه یکی از راه‌های آشنایی با علم و فناوری نانو را شرکت در المپیاد نانو می‌دانم، برای ایجاد انگیزه و رقابت در بین دانش‌آموزان، امسال کار ثبت نام المپیاد نانو را انجام دادم. کلاس‌ها، کارگاه‌ها و سمینارهای آموزشی و ترویجی نانو همه در جهت آگاهی و بالا بردن شناخت دانش‌آموزان نسبت به علم نانو و دستاوردهای آن است و با شرکت در المپیاد نانو دانش‌آموزان برای آمادگی آزمون به این کلاسها و کارگاه‌های آموزشی دسترسی پیدا می‌کنند.

فکر می‌کنید تا پایان ثبت نام چه تعداد از دانش‌آموزان از طریق نهاد ترویجی شما ثبت نام کنند؟
نهاد ترویجی ناحیه یک کرمانشاه، ثبت نام دانش‌آموزان این ناحیه را بر عهده دارد و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان مهلت مقرر ثبت نام، 300 نفر از دانش‌آموزان را ثبت نام کنیم. 

آیا کلاس‌های آمادگی المپیاد در مرکز شما برگزار شده‌است؟
تاکنون چند کارگاه و سمینار نانو داشتیم، و درصدد هستیم با آموزش کارشناسان این مرکز، کلاس‌های آمادگی المپیاد را در هفته دوم و سوم اسفند ماه برای داوطلبان المپیاد برگزار کنیم. 

پژوهش‌سرا برنامه‌ای برای تهیه منابع آزمون برای دانش‌آموزان دارد؟
بله. امسال تمامی کتاب‌های پیشنهادی باشگاه نانو به‌عنوان منابع نهمین المپیاد نانو شامل مجموعه مقالات سایت باشگاه نانو، علوم و فناوری 1 و 2، آزمایش و فعالیت‌های نانو و نانو به توان منفی 9 را با تخفیف برای مدارس سفارش داده و خریداری نمودیم و در اختیار دانش‌آموزان قرار دادیم. سوالات آزمون دوره‌های هفتم و هشتم المپیاد نانو و پاسخنامه آنها را به‌اضافه جزوه نانوی پایه نهم که در سایت باشگاه نانو است، در پورتال پژوهش‌سرا قرار دادیم که مورد استفاده دانش‌آموزان قرار گیرد.

به نظر شما برگزاری المپیاد نانو راهکار مناسبی برای ترویج و آموزش این علم نوین در بین دانش‌آموزان است؟ 
بله. با توجه به اینکه دانش‌آموزان برای آمادگی آزمون المپیاد، در رویدادهای تئوری و آزمایشگاهی نیز شرکت می‌کنند، و شرکت در این برنامه‌ها باعث ایجاد رقابت، همفکری، بیان طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه دانش‌آموزان در آزمایشگاه‌ها، اردوهای عملی، تورهای آموزشی نانو و پژوهش و تحقیق در این زمینه می‌شود.


گفتنی است تاکنون 116 نهاد ترویجی دانش‌آموزان را در نهمین المپیاد نانو ثبت نام کرده‌اند و پژوهش‌سرای خاتم‌الانبیاء سقز و پژوهش‌سرای ناحیه یک کرمانشاه در حال حاضر بیشترین تعداد ثبت نام را دارا هستند. گزارش ثبت نام استان‌ها، شهرستان‌ها و نهادهای ترویجی را می‌توانید در این صفحه از سایت باشگاه نانو ببینید.

ثبت‌نام در نهمین دوره این رویداد علمی تا 30 بهمن‌ماه جاری ادامه دارد و به دو روش انفرادی و گروهی (از طریق نهادهای ترویجی) انجام می‌شود، دانش‌آموزان پایه‌های نهم، دهم، یازدهم و پیش‌دانشگاهی همه رشته‌های تحصیلی، می‌توانند با مراجعه به سایت باشگاه نانو به نشانی nanoclub.ir، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

مرحله اول، در تاریخ 7 اردیبهشت 1397 به‌صورت هم‌زمان در سراسر کشور و در قالب یک آزمون کتبی با سوالات تستی انجام خواهد شد.

نظرات

0 0

مریم - ‏۱۳۹۶/۱۱/۲۳

عالی

پاسخ

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)