باشگاه نانو | اخبار | محمد جلی: امیدواریم بتوانیم مشکلی از مشکلات جامعه را رفع کنیم
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/11/23 - تعداد بازدید : 71
محمد جلی: امیدواریم بتوانیم مشکلی از مشکلات جامعه را رفع کنیم مدیر پژوهش‌سرای استاد طاهر شهرضا در استان اصفهان، کسب رتبه چهارم در چهارمین دوره ارزیابی عملکرد آزمایشگاه‌های توانا را حاصل تعهد و کار شبانه‌روزی کارشناس آزمایشگاه نانو و زحمات دانش‌آموزان این مرکز دانست.
5 امتیاز از 2 رای


محمد جلی در گفتگو با بخش خبری باشگاه نانو، در مورد آزمایشگاه نانوی این مرکز توضیح داد: «آزمایشگاه نانو شهرضا در سال 1391 به عنوان سومین مرکز در ایران به دستگاه‌های نانو تجهیز شد و اکنون شامل 4 دستگاه الکتروریسی، اسپاترینگ، انفجار الکتریکی سیم و میکروسکوپ الکترونی عبوری (TEM) است.» 

مدیر پژوهش‌سرای استاد طاهر شهرضا، باشگاه نانو را به عنوان سکان‌دار ترویج این فناوری در سطح دانش‌آموزی موفق دانست و افزود: «تمام زمینه‌های کاری در باشگاه از قبیل جشنواره، برگزاری المپیاد و برگزاری سمینارها و دوره‌های مربوط به دبیران در امر ترویج فناوری نانو موثر بوده است.»

وی دلیل موفقیت در چهارمین دوره ارزیابی عملکرد آزمایشگاه‌های توانا را چنین توضیح داد: «کسب رتبه چهارم در ارزیابی این دوره حاصل کار شبانه‌روزیِ کارشناس محترم آزمایشگاه نانوی این مرکز، جناب آقای محمدصادق شهری است. تشکیل کلاس‌ها و کارگاه‌های مختلف، ارسال گزارش فعالیت‌ها در زمان مقرر و تسلط بر مباحث نانو در این موفقیت تاثیرگذار بوده است. مهم‌تر از این، علاقه‌مندی، زحمت و کار خوب دانش‌آموزان این مرکز هم تاثیرگذار بود.»

محمد جلی ضمن اشاره به استقبال خوب دانش‌آموزان برای ثبت نام در المپیاد نانوی سال جاری، در مورد برنامه‌‌ی پیش رو برای شرکت در نهمین جشنواره دانش‌آموزی نانو گفت: «نزدیک به 20 پروژه پژوهشی و مروری در حال انجام است. در حال حاضر روی پروژه‌هایی کار می‌شود که بحث روز باشد؛ مثلا کم‌آبی، بیابان‌زدایی، تصفیه آب، ریزگردها، سنتز نانوذرات و غیره. امیدواریم بتوانیم مشکلی از مشکلات جامعه را رفع کنیم. شایان ذکر است تیم مسابقه توانمند نیز در حال کار و پژوهش روی نانوالیاف و سطوح آب‌گریز است.»

برای خواندن متن کامل گفتگوی باشگاه نانو با آقای محمد جلی این صفحه از پایگاه اینترنتی باشگاه نانو را ببینید.

مرکز پژوهش‌های علمی و آموزشی استان کرمان، پژوهش‌سرای ملاصدرا کرج، پژوهش‌سرای فضیلی اصفهان، پژوهش‌سرای استاد طاهر شهرضا و پژوهش‌سرای آذربایجان تبریز در چهارمین دوره ارزیابی عملکرد آزمایشگاه‌های آموزشی فناوری نانو موفق به کسب رتبه‌های یک تا پنج شدند. 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)