باشگاه نانو | اخبار | دو هفته تا پایان ثبت نام المپیاد دانش‌آموزی نانو: سقز پیشتاز در تعداد داوطلبان
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/11/16 - تعداد بازدید : 179
دو هفته تا پایان ثبت نام المپیاد دانش‌آموزی نانو: سقز پیشتاز در تعداد داوطلبان پژوهش‌سرای دانش‌آموزی خاتم‌الانبیاء شهرستان سقز در استان کردستان در حال حاضر (16 بهمن)، بیشترین تعداد ثبت نام دانش‌آموزان را در نهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو دارد.
5 امتیاز از 2 رای


باشگاه نانو به منظور انگیزه مسئولین این نهاد ترویجی درخصوص تشویق و ثبت نام دانش‌آموزان در المپیاد نانو گفتگویی را انجام داده است که در ادامه می‌خوانیم. 

با سلام. لطفا خودتان را معرفی کنید.
عزت براتی، مسئول پژوهش‌سرای دانش‌آموزی خاتم‌الانبیاء شهرستان سقز استان کردستان.

با چه هدف و انگیزه‌ای دانش‌آموزان را برای ثبت نام در المپیاد نانو ترغیب می‌کنید؟
با توجه به اینکه آموزش و ترویج نانو از اولویت‌های اصلی مرکز ما و آموزش و پرورش شهرستان سقز است، ترغیب، شناسایی و استعدادیابی دانش‌آموزان علاقمند و با استعداد در حوزه نانو، تربیت نیروی کارآمد در حوزه‌های مختلف فناوری نانو، آشنایی دانش‌آموزان شهرستان با علوم نوین فناوری نانو، کاربردهای آن در صنایع مختلف و زندگی روزمره. 

فکر می‌کنید تا پایان مهلت ثبت نام، چند نفر از دانش‌آموزان سقزی در این رویداد ثبت نام می‌کنند؟
ما (مجموعه آموزش و پرورش شهرستان سقز) تلاش خواهیم کرد که تعداد بیشتری از دانش‌آموزان ضمن آشنایی با این علم و فناوری در ماراتون المپیاد نانو شرکت و توانایی خود را در این آزمون محک بزنند.

آیا کلاس‌های آمادگی المپیاد هم در مرکز شما برگزار می‌شود؟ 
بله، هر شنبه به‌طور مداوم 6 ساعت برای دانش‌آموزانی که در آزمون المپیاد قبلی دارای رتبه زیر 1000 بودند، کلاس آموزشی برگزار می‌شود، همچنین برای ثبت نام کنندگان المپیاد جاری نیز کلاس‌های آمادگی المپیاد برگزار می‌گردد. پژوهش‌سرا منابع آزمون المپیاد را نیز تهیه و با تخفیف در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. 

به نظر شما برگزاری المپیاد نانو، راهکار مناسبی برای ترویج و آموزش این علم نوین در بین دانش‌آموزان است؟
بله. در راستای به چالش کشیدن توانایی دانش‌آموزان در این حوزه، البته برگزاری کارگاه‌ها و سمینارهای ترویجی توسط مدرسین تراز Aباشگاه که تجربه تدریس در این حوزه را دارا هستند، که در کنار برگزاری این آزمون اجرا می‌شوند، در ترویج نانو تاثیر مثبتی دارد. 

گفتنی است تاکنون 93 نهاد ترویجی دانش‌آموزان را در نهمین المپیاد نانو ثبت نام کرده‌اند و پژوهش‌سرای خاتم‌الانبیاء سقز و پژوهش‌سرای ناحیه یک کرمانشاه در حال حاضر بیشترین تعداد ثبت نام را دارا هستند. گزارش ثبت نام استان‌ها، شهرستان‌ها و نهادهای ترویجی را می‌توانید در این صفحه از سایت باشگاه نانو ببینید. 

ثبت‌نام در نهمین دوره این رویداد علمی تا 30 بهمن‌ماه جاری ادامه دارد و به دو روش انفرادی و گروهی (از طریق نهادهای ترویجی) انجام می‌شود، دانش‌آموزان پایه‌های نهم، دهم، یازدهم و پیش‌دانشگاهی همه رشته‌های تحصیلی، می‌توانند با مراجعه به سایت باشگاه نانو به نشانیnanoclub.ir، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

مرحله اول، در تاریخ 7 اردیبهشت 1397 به‌صورت هم‌زمان در سراسر کشور و در قالب یک آزمون کتبی با سوالات تستی انجام خواهد شد.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)