باشگاه نانو | اخبار | دور ایران در 45 روز با تور نانو
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/11/04 - تعداد بازدید : 892
دور ایران در 45 روز با تور نانو به گزارش باشگاه نانو «تورهای آموزشی نانو» با همکاری پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در سراسر کشور در بهمن و اسفند ماه سال جاری با هدف آموزش 40 هزار دانش‌آموز در زمینه علوم و فناوری نانو با کمک تجهیزات آموزشی آزمایشگاهی برگزار می‌گردد.
5 امتیاز از 8 رای


آقای حسین گیلانی مدیر شبکه آموزشی آزمایشگاه‌های توانا با بیان اینکه در تلاش هستیم در این طرح 75 پژوهش‌سرای دانش‌آموزی از سراسر کشور که مجهز به تجهیزات نانو هستند، مشارکت کنند، گفت: «این برنامه ملی به منظور بهره‌برداری و آشنایی تعداد بیشتری از دانش‌آموزان با تجهیزات آموزشی نانو و فعال‌سازی آزمایشگاه‌های نانو طراحی شده است.»

گیلانی افزود: «باشگاه نانو طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، 24 کارشناس خبره برای همکاری با مدیران و کارشناسان آزمایشگاه‌های توانا را به نوبت (در 6 تیم 4 نفره) به محل‌های برگزاری تورها اعزام خواهد کرد. برای این منظور پیش از برگزاری تورها دوره‌های تخصصی نیز برای این کارشناسان با هدف به روز و یکسان‌سازی اطلاعات در محل آزمایشگاه نانوی پژوهش‌سرای بصیرت شهرری برگزار شده است.»

وی در مورد برنامه تورها گفت: «پیش‌بینی شده است؛ بین 500 تا800 دانش‌آموز در هر مرکز آموزش ببینند. برنامه‌ها در هر مرکز دو روزه خواهد بود و دانش‌آموزان در گروه‌های 60 تا100 نفری در آزمایشگاه حضور می‌یابند. در برنامه آموزشی که در نظر گرفته شده، ابتدا دانش‌آموزان با باشگاه نانو و فعالیت‌های آن آشنا می‌شوند. سپس مفاهیم فناوری نانو و کاربردهای آن را به صورت کلی فرا خواهند گرفت که این بخش تئوری در 20 تا 30 دقیقه انجام خواهد شد، سپس دانش‌آموزان به 4 گروه تقسیم می‌شوند. 3 گروه با دستگاه‌های تخصصی و اصلی آزمایشگاه‌های شبکه توانا مانند الکتروریسی، اسپاترینگ رومیزی، انفجار الکتریکی سیم، اسپین کوتر و التراسونیک آشنا شده و در مورد کاربرد این تجهیزات و نحوه عملکرد آنها بیشتر خواهند دانست. گروه چهارم با کاربردهای فروسیال مغناطیسی آشنا خواهند شد. سپس گروه‌ها با هم جابجا می‌شوند به طوریکه همه دانش‌آموزان از کل تجهیزات و آموزش‌ها بهره‌مند شوند.»

گیلانی درباره برنامه‌های جانبی این تورها به معرفی محصولات و انتشارات و همچنین برگزاری مسابقه تلگرامی اشاره کرد و افزود: «انتشارات باشگاه نانو و چند محصول نانویی ساخت ایران نیز به دانش‌آموزان معرفی می‌شود. همچنین در مدت برگزاری دوره، یک مسابقه تلگرامی برگزار خواهد شد که دانش‌آموزان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت باشگاه نانو به نشانی nanoclub.ir مراجعه کنند.»

مدیر شبکه توانا درباره این شبکه اظهار داشت: «شبکۀ توانا، مجموعه‌ای متشکل از 78 آزمایشگاه آموزشی نانو در پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی سراسر کشور است که با همت آموزش و پرورش و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد فناوری نانو، به تجهیزات فناوری نانو مجز شده‌اند. تجهیزات فناوری نانو در این آزمایشگاه‌ها همگی ساخت شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی است.»

نظرات

3 -1

زهرا نصیری سروی - ‏۱۳۹۶/۱۱/۰۴

ببخشید چطور میتونیم از زمان برگذاری این دوره توی شهرمون با خبر بشیم؟؟ (البته در صورت برگذاری) هزینه دوره چقدر هست؟؟

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :
از طریق پژوهش سرای دانش آموزی شهرتان. رایگان است. 

0 0

زهرا نصیری سروی - ‏۱۳۹۶/۱۱/۰۴

ممنون

پاسخ

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)