باشگاه نانو | اخبار | هم‌افزایی توانمندی پژوهش‌سراهای ساری برای شرکت در نهمین جشنواره دانش‌آموزی نانو
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/10/17 - تعداد بازدید : 351
هم‌افزایی توانمندی پژوهش‌سراهای ساری برای شرکت در نهمین جشنواره دانش‌آموزی نانو مدیر و کارشناسان پژوهش‌سرای منطقه چهاردانگه شهرستان ساری ضمن بازدید از آزمایشگاه نانوی پژوهش‌سرای شهید علیمحمدی ساری پتانسیل‌های علمی- عملی همکاری دانش‌آموزان و دبیران دو پژوهش‌سرا را برای شرکت در نهمین جشنواره دانش‌آموزی نانو را بررسی کردند.
5 امتیاز از 2 رای


به گفته خانم زهره درودی دکتری تخصصی شیمی فیزیک و کارشناس آزمایشگاه نانوی مرکز شهید علیمحمدی، یازدهم دی ماه 1396، مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی جابربن حیان منطقه‌ی چهاردانگه به همراه کارشناسان آن مرکز از تجهیزات و فعالیت‌های انجام شده در آزمایشگاه تخصصی پژوهش‌سرای شهید علیمحمدی شهرستان ساری (ناحیه 2) بازدید کردند. 

در این بازدید که با هدف تبادل اطلاعات و کسب تجربی پژوهشی و نیز آشنایی با تجهیزات نانو و پتانسیل‌های پژوهشی مرکز صورت گرفت، کاربرد و روش کار دستگاه‌های الکتروریسی و اسپاترینگ رومیزی تشریح شد و پتانسیل‌های علمی- عملی همکاری دانش‌آموزان و دبیران دو مرکز برای شرکت در نهمین جشنواره دانش‌آموزی نانو مورد بررسی قرار گرفت.

شایان ذکر است، پس از انجام این بازدید، مسئولین پژوهش‌سرای جابرابن حیان علاقمند و مشتاق به شرکت در کارگاه‌های مهارت آزمایشگاهی (که توسط شبکه آزمایشگاه‌های توانا برای دبیران برگزار می‌گردد)، شدند.

آزمایشگاه نانو (توانا) پژوهش‌سرای دانش‌آموزی شهید علیمحمدی در 19 بهمن سال 1394 تاسیس شد و فعالیت خود را آغازکرد و دارای دستگاه‌های اسپاترینگ رومیزی، کوره، الکتروریس، هیتراستیرر، سانتریفیوژ، آون، اتوکلاو، هود، بن ماری و مواد مصرفی است.

به گفته حامد بخشی کیادهی مدیر این پژوهش‌سرا، عمده فعالیتهای آزمایشگاه نانوی شهرستان ساری به شرح زیر است.
1- برگزاری دوره‌های آموزشی تحت عنوان کارگاه‌های آموزشی و مهارتی برای دانش‌آموزان و دبیران علوم پایه در راستای آگاهی بخشی و شناخت و همچنین کسب دست‌ورزی و مهارت لازم نسبت به دستگاه‌های موجود
2- فرایند انجام پروژه‌های تحقیقاتی در حوزه دانش‌آموزی و معلمان باتوجه به فراخوان‌ها و جشنواره‌های علمی و پژوهشی همانند جشنواره نانو و مسابقه توانمند.

برای آشنایی با فعالیت‌های باشگاه نانو به ویژه آزمایشگاه‌های آموزشی فناوری نانو (توانا) به پایگاه اینترنتی باشگاه نانو به نشانی nanoclub.ir مراجعه کنید.

filereader.php?p1=main_c4ca4238a0b923820filereader.php?p1=main_c81e728d9d4c2f636

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)