باشگاه نانو | اخبار | گفتگو با پژوهشگر جوان، امیر دلدار را در ماهنامه زنگ نانو بخوانید
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/10/14 - تعداد بازدید : 307
گفتگو با پژوهشگر جوان، امیر دلدار را در ماهنامه زنگ نانو بخوانید بخش معرفی پژوهشگر جوان شماره 78 ماهنامه زنگ نانو به گفتگو با امیر دلدار پژوهشگر طرح «نانوذرات اکسید کلسیم در بستر MCM-41 بعنوان کاتالیزگر ناهمگن در تهیه بیودیزل» اختصاص دارد.
5 امتیاز از 3 رای


مرحله دوم هشتمین جشنواره دانش‌آموزی فناوری نانو مهر ماه امسال، هم‌زمان با دهمین نمایشگاه فناوری نانو در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد و از میان 40 طرح برتر مرحله اول، 5 طرح برگزیده شدند. طرح امیر دلدار سومین برگزیده این دوره از جشنواره دانش‌آموزی نانو است که با راهنمایی دکتر ابوالفضل جعفرزاده و حمایت پژوهش‌سرای دانش‌آموزی مهندس سینا مسیح‌آبادی نیشابور استان خراسان رضوی انجام شده است. 

دلدار در گفتگو با خبرنگار ماهنامه زنگ نانو در پاسخ به سوال چطور شد که تصمیم گرفتید روی این موضوع کار کنید؟ گفت: «این روزها آلودگی هوا یک معضل بسیار بزرگ محسوب می‌شود و موجب شده که کشورهای توسعه یافته به دنبال سوخت‌های جایگزین و پاک باشند. در این میان سوخت¬های زیستی (بیودیزل و بیواتانول)، به عنوان یکی از مطلوب‌ترین مواد جایگزین معرفی شده است. جذابیت این موضوع تولید سوختی پاک و جایگزین بنزین بدون تغییر در ساختار موتور و با هزینه مناسب و مقرون به صرفه بود.»

این دانش‌آموز پایه یازدهم ریاضی مرکز پرورش استعدادهای درخشان شهید بهشتی افزود: «سوخت بیودیزل در برخی کشورهای اروپایی بطور انبوه تولید می‌شود، اما از نانوکاتالیزوری که در طرح ما بکار رفت تا حالا استفاه نشده است.»

پژوهشگر جوان و موفق نیشابوری درباره جشنواره دانش‌آموزی نانو گفت: «جشنواره نانو در شکل‌گیری و سازماندهی فعالیت‌های دانش‌آموزی در حوزه نانو نقش موثری داشته و هر ساله بر تعداد دانش‌آموزانی که در این جشنواره شرکت می‌کنند افزوده می‌شود، بهترین ره‌آورد این جشنواره برای من یاد گرفتن اصول مقاله‌نویسی و کار پژوهشی بود.»

متن کامل گفتگو با آقای امیر دلدار را در بخش زنگ نانو پایگاه اینترنتی باشگاه نانو بخوانید.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)