باشگاه نانو | اخبار | گفتگو با پژوهشگر جوان، سحر هادی‌بکلو را در ماهنامه زنگ نانو بخوانید
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/09/26 - تعداد بازدید : 243
گفتگو با پژوهشگر جوان، سحر هادی‌بکلو را در ماهنامه زنگ نانو بخوانید بخش معرفی پژوهشگر جوان شماره 77 ماهنامه زنگ نانو به گفتگو با سحر هادی بکلو پژوهشگر طرح «ساخت نانوکامپوزیت و استفاده از آن در کلاه ایمنی به عنوان خنک‌کننده» اختصاص دارد.
5 امتیاز از 1 رای


مرحله دوم هشتمین جشنواره دانش‌آموزی فناوری نانو مهر ماه امسال، هم‌زمان با دهمین نمایشگاه فناوری نانو در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد و از میان 40 طرح برتر مرحله اول، 5 طرح برگزیده شدند. «ساخت نانوکامپوزیت و استفاده از آن در کلاه ایمنی به عنوان خنک‌کننده» طرح برگزیده این دوره از جشنواره دانش‌آموزی نانو است که توسط سحر هادی‌بکلو و همکارش فاطمه عباس‌پور و با هدایت دبیرشان آقای امیر اسدزاده در مدرسه نمونه دولتی بشری انجام شده است.

هادی‌بکلو در گفتگو با خبرنگار زنگ نانو گفت: «یکی از دلایل عدم استفاده موتورسواران از کلاه ایمنی، گرمای داخل آن است. ما به این فکر افتادیم که لایه عایق گرمایی برای استفاده در کلاه ایمنی بسازیم تا گرمای داخل کلاه را کاهش دهد.»

این پژوهشگر جوان درباره تاثیرات کارهای فوق‌العاده پژوهشی در دوران دانش‌آموزی گفت: «با اینکه انجام این پروژه زمان زیادی از سال تحصیلی ما را به خود اختصاص داد، اما باعث شد تجربه‌هایی بدست بیاوریم که با خواندن هیچ کتابی نمی‌توان بدست آورد.»

پژوهشگر برتر هشتمین جشنواره دانش‌آموزی نانو، معتقد است؛ جشنواره‌ها دانش‌آموزان را به انجام پژوهش‌های علمی تشویق می‌کند. این تشویق‌ها بسیار موثر است و توانسته میزان پژوهش‌های علمی در سطح دانش‌آموزی را در کشور افزایش دهد.

متن کامل گفتگو با خانم سحر هادی‌بکلو را در بخش زنگ نانو پایگاه اینترنتی باشگاه نانو بخوانید. 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)