باشگاه نانو | اخبار | معرفی نانو در استان کرمانشاه در شماره آبان‌ماه زنگ نانو
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/09/19 - تعداد بازدید : 230
معرفی نانو در استان کرمانشاه در شماره آبان‌ماه زنگ نانو به گزارش زنگ نانو، تعداد داوطلبان استان کرمانشاه در المپیاد دانش‌آموزی نانو، در دوره هفتم و هشتم نسبت به دوره‌های پیشین، رشد 10 برابری داشته که باعث ارتقای رتبه استان (در ارزیابی فعالیت استان‌ها در برگزاری المپیاد نانو) از بیست و هفتم به سوم شده است.
5 امتیاز از 2 رای


یکی از بخش‌های جدید و جالب ماهنامه زنگ نانو، بخش نانو در استان‌های مختلف است که در آن فعالیت‌های صورت گرفته در سطح دانش‌آموزی مانند آمار مربوط به برگزاری المپیاد نانو، آمار برنامه‌های آموزشی استان، تعداد مراکز ترویجی، وضعیت آزمایشگاه‌های دانش‌آموزی نانو، تعداد طرح‌های منتخب در جشنواره دانش‌آموزی نانو و غیره و نیز دو مرکز آموزشی فعال استان در حوزه نانو معرفی می‌گردند. 

به گزارش شماره 77 ماهنامه زنگ نانو، استان کرمانشاه از جمله استان‌های فعال در زمینه نانو است. در این استان با توجه ویژه‌ی مدیران، مسئولان و دبیران دلسوز و فعال و تلاش دانش‌آموزان خلاق و پژوهشگر، اقدامات و برنامه‌های بسیاری برای آموزش و توسعه فناوری نانو انجام شده و رتبه‌ها و افتخارات قابل توجهی کسب شده است. 

در کرمانشاه، سه آزمایشگاه دانش‌آموزی نانو وجود دارد و 26 مرکز با عنوان نهاد ترویجی در استان ثبت شده‌اند که به انجام امور ترویجی نانو در منطقه می‌پردازند.

از دوره هفتم تعداد ثبت‌نام کنندگان در المپیاد دانش‌آموزی نانو، رشد 10 برابری داشته که این امر باعث ارتقای رتبه استان (در ارزیابی فعالیت استان‌ها در برگزاری المپیاد نانو) از بیست و هفتم به سوم شده است. در هشتمین دوره المپیاد، بیش‌ترین تعداد ثبت‌نام توسط پژوهش‌سرای دانش‌آموزی پروفسور شمسی‌پور ناحیه 3 کرمانشاه با 504 نفر انجام شده است. 

سه مرکز در این استان دارای آزمایشگاه دانش‌آموزی نانو (توانا) هستند. پژوهش‌سرای دانش‌آموزی پروفسور شمسی‌پور ناحیه 3 کرمانشاه، پژوهش‌سرای دانش‌آموزی ناحیه 1 کرمانشاه و پژوهش‌سرای دانش‌آموزی اندیشه ناحیه 2، مراکز عضو شبکه آزمایشگاه‌های آموزشی نانو هستند.

همچنین استان کرمانشاه از نظر تعداد کل طرح‌های منتخب و مجاز برای شرکت در هشت دوره جشنواره‌ دانش‌آموزی نانو در رتبه چهاردهم قرار دارد و طرح «ساخت پنجره دارای تکنولوژی ( Low-e) و خود شوینده» توانست به مرحله نهایی هشتمین دوره راه یابد.

گزارش کامل فعالیت‌های سطح دانش‌آموزی استان کرمانشاه در زمینه‌های مختلف فناوری نانو را از بخش ماهنامه پایگاه اینترنتی باشگاه نانو دریافت کنید.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)