باشگاه نانو | اخبار | علی ملکی: امیدوارم روزی همه دانش‌آموزان کشورم از امکانات و تجهیزات دنیای نانو بهره‌مند شوند
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/09/17 - تعداد بازدید : 511
علی ملکی: امیدوارم روزی همه دانش‌آموزان کشورم از امکانات و تجهیزات دنیای نانو بهره‌مند شوند طرح دستگاه تصفیه هوای دانش‌آموزان کرجی با راهنمایی علی ملکی در هشتمین جشنواره دانش‌آموزی نانو، جزء پنج طرح برتر از میان چهل طرح راه یافته به مرحله دوم گردید.
3.7 امتیاز از 6 رای


علی ملکی دانشجوی دکتری رشته‌ی نانوفوتونیک، دبیر، مشاور و سرپرست بیش از ده پروژه علمی پژوهشی دانشجویی و دانش‌آموزی است. چاپ مقالات مختلف ISI، مشارکت دانش‌آموزان در کنفرانس‌های بین‌المللی، کسب 21 مدال طلا و نقره در نمایشگاه و مسابقات اختراعات جهانی از جمله فعالیت‌های تیم پژوهشی او است.

آغاز فعالیت وی در حوزه‌ی فناوری نانو از سال 1389 با انجام پروژه‌ی کارشناسی ارشد تحت عنوان "اثر نانو‌ذرات‌ آهن بر روی خواص فیزیکی و اپتیکی بلور مایع نماتیک" رقم خورد و با علاقمندی به نانو و اشتیاق بی‌مانند دبیری، پروژه‌های مختلف دانش‌آموزی در پژوهش‌سراها و چندین طرح دانشجویی را در دانشگاه خوارزمی هدایت کرده است.

طرح دستگاه تصفیه هوای دانش‌آموزان کرجی با راهنمایی علی ملکی در هشتمین جشنواره دانش‌آموزی نانو، جزء پنج طرح برتر از میان چهل طرح راه یافته به مرحله دوم گردید. 

ملکی در خصوص انگیزه‌ی خود در زمینه راهنمایی دانش‌آموزان در حوزه نانو در گفتگو با خبرنگار باشگاه نانو گفت: «علاقه من به حوزه نانو و مشاهده پیشرفت روزافزون محققان و پژوهشگران علمی کشورمان با کسب عناوین معتبر علمی ملی و بین‌المللی، زحمت تلاش و پژوهش در حوزه نانو را برایم شیرین می‌کند.»

این پژوهشگر و استاد پرتلاش، مشاور شش طرح کارشناسی ارشد دانشجویان دانشگاه خوارزمی نیز است و علاقه‌مند است، پژوهشگران جوان ایرانی سردمداران عرصه نانو و همیشه در اولین سکوی کسب افتخارات این حوزه باشند.

علی ملکی با تجربه‌ی کار در محیط آزمایشگاه نانو اظهار داشت: «من به عنوان سرپرست تیم پژوهشی پژوهش‌سرا نقش آزمایشگاه و تجهیزات نانوفناوری را در اجرا و پیشرفت پروژه‌های دانش‌آموزان، کلیدی و با اهمیت می‌دانم و امیدوارم روزی همه دانش‌آموزان کشورمان از امکانات و تجهیزات دنیای نانو بهره‌مند شوند.»

شایان ذکر است؛ مرحله اول هشتمین جشنواره دانش‌آموزی نانو در شهر اصفهان و مرحله دوم آن مهرماه 1396 هم‌زمان با دهمین نمایشگاه علوم و فناوری نانو در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

در این دوره 103 طرح به مرحله نخست جشنواره راه پیدا کردند و 65 طرح به عنوان منتخبین این مرحله معرفی و پس از انجام داوری دوباره، 40 طرح برای حضور به مرحله دوم انتخاب شدند. 

گفتگوی بخش خبری باشگاه نانو با آقای علی ملکی را در اینجا بخوانید. 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)