باشگاه نانو | اخبار | عثمان زارعی: با فناوری نانو می‌توان به رشته‌های متفاوتی ورود کرد
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/09/12 - تعداد بازدید : 279
عثمان زارعی: با فناوری نانو می‌توان به رشته‌های متفاوتی ورود کرد عثمان زارعی، دانش‌آموز سال سوم ریاضی دبیرستان فرهنگ 1 بندرعباس موفق به کسب مدال نقره هشتمین المپیاد دانش‌آموزی نانو شد.
3.3 امتیاز از 3 رای


زارعی در گفتگو با بخش خبری باشگاه نانو، با اشاره به اینکه بیشتر دانش‌آموزان با کارهای آزمایشگاهی و پژوهشی آشنا نیستند، ابراز داشت: «شرکت در المپیاد نانو و ورود به مرحله عملی آن می‌تواند برای آنها بسیار مفید باشد. تجربه پژوهشی که در این دوره حاصل می‌شود با پژوهش در سطح بهترین دانشگاه‌های کشور برابری می‌کند.»

این نخبه هرمزگانی آزمایشگاه‌های توانا را محلی برای آشنایی دانش‌آموزان با علم و فناوری نانو عنوان کرد و گفت: «یکی از این مواردی که ما در آزمایشگاه دانش‌آموزی نانوی بندرعباس دنبال می‌کنیم، سعی و تلاش برای سنتز نانوذرات مختلف است.»

او اعضای کانون برگزیدگان باشگاه نانو را الگوی خوبی برای تازه راه‌یافتگان به المپیاد نانو می‌داند.

متن کامل گفتگو با عثمان زارعی را در این صفحه از پایگاه اینترنتی باشگاه نانو بخوانید.

آزمون مرحله اول این دوره، فروردین ماه 1396 با حضور ۲۳ هزار و ۵۱۸ دانش‌آموز برگزار و ۳۶ نفر برای مرحله عملی برگزیده شدند. مرحله عملی در شهریور ماه 1396 در شهرستان قزوین برگزار شد و صاحبان مدال‌های طلا، نقره و برنز پس از گذراندن کلاس‌های تئوری، گزارش‌نویسی، فعالیت آزمایشگاهی و تحویل کار و آزمون با نظر هیئت داوران، در مراسم اختتامیه معرفی شدند.

شایان ذکر است، المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو پس از برگزاری هشت دوره موفق، به عنوان رویداد مورد تائید بنیاد ملی نخبگان پذیرفته شد. بر این اساس برگزیدگان المپیاد دانش‌آموزی نانو از دوره ششم به بعد می‌توانند از تسهیلات اعطایی بنیاد ملی نخبگان بهره‌مند شوند.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)