باشگاه نانو | اخبار | برگزاری دوره مقدماتی نانو، کارگاه تخصصی تجهیزات و سمینار عمومی در منطقه 15 آموزش و پرورش شهر تهران
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/09/12 - تعداد بازدید : 73
برگزاری دوره مقدماتی نانو، کارگاه تخصصی تجهیزات و سمینار عمومی در منطقه 15 آموزش و پرورش شهر تهران به گزارش باشگاه نانو، دوره آموزشی مقدماتی با موضوع علوم و فناوری ‌نانو به همت پژوهش‌سرای ابن سینا در محل پژوهش‌سرای منطقه 15 شهر تهران در حال برگزاری است.
5 امتیاز از 1 رای


کارشناس پژوهش‌سرای ابن سینا در گفتگو با بخش خبری باشگاه نانو با اشاره به اینکه این دوره‌ی ده روزه از 11 آبان ماه آغاز و روزهای پنجشنبه تا اواخر دی ماه برگزار خواهد شد، گفت: «تاکنون سه جلسه از این کلاس‌ها با حضور 30 نفر از دانش‌آموزان برگزار و موضوعاتی مانند مفاهیم اولیه علم و فناوری نانو، روش‌های ساخت نانوذرات و آزمایش ساخت نبات برای تبیین روش خودآرایی ارایه شده است. همچنین دانش‌آموزان مقیاس نانو را از طریق مشاهده انیمیشن فرا گرفته‌اند». 

وی اضافه کرد: «برگزاری سمینارهای عمومی ترویجی فناوری نانو از برنامه‌های جاری این مرکز است و در همین راستا سمیناری روز چهارشنبه هشتم آذر ماه 96 در سالن شهید صالحی پژوهش‌سرا برگزار شد. در این برنامه، دکتر کاظمی آشتیانی از پژوهشگاه رویان در زمینه مهندسی بافت و ارتباط بین رشته‌ها سمیناری ارائه داد و المپیاد نانو توسط کارشناسان پژوهش‌سرا برای دانش‌آموزان معرفی گردید تا در صورت تمایل در این المپیاد شرکت نمایند.»

خانم دکتر سخائی همچنین از برگزاری کارگاه‌های تخصصی تجهیزات در محل آزمایشگاه توانا خبر داد و گفت: «در تاریخ هفتم آذر ماه دانش‌آموزان پایه یازدهم دبیرستان نیکبخت ضمن بازدید از آزمایشگاه نانو در کارگاه تخصصی تجهیزات نانو شرکت کردند. در این کارگاه، نحوه عملکرد دستگاه‌های موجود در آزمایشگاه و کاربرد هر یک از آنها توسط کارشناس آزمایشگاه توضیح داده شد.»

شایان ذکر است، برگزارکنندگان این کارگاه‌ها (که با هدف افزایش مهارت دانش‌آموزان در کاربری دستگاه‌های تخصصی فناوری نانو در آزمایشگاه‌های توانا برگزار می‌شود)، از حمایت‌های مالی و معنوی ستاد نانو بهره‌مند می‌شوند. آیین‌نامه‌های حمایتی، از سایت باشگاه نانو، بخش تجهیزات، قسمت آیین‌نامه‌های حمایتی، قابل مشاهده است.

filereader.php?p1=main_c4ca4238a0b923820filereader.php?p1=main_eccbc87e4b5ce2fe2filereader.php?p1=main_c81e728d9d4c2f636

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)