باشگاه نانو | اخبار | محتوای آموزشی پیشنهادی کارگاه‌های عملی آشنایی با تجهیزات نانو منتشر شد
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/09/12 - تعداد بازدید : 225
محتوای آموزشی پیشنهادی کارگاه‌های عملی آشنایی با تجهیزات نانو منتشر شد باشگاه نانو در راستای فعال‌سازی آزمایشگاههای آموزشی فناوری نانو اقدام به تهیه و انتشار محتوای آموزشی؛ شامل مبانی دستگاه الکتروریسی و مراحل انجام یک آزمایش ساده با این دستگاه نموده است.
5 امتیاز از 2 رای


طرح تجهیز پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی به تجهیزات آموزشی فناوری نانو و کمک به فعال‌سازی آنها که از سال 1391 تاکنون در دستور کار باشگاه نانو قرار دارد، تاثیر به‌سزایی در ترویج و نهادینه شدن علوم و فناوری نانو در بین دانش‌آموزان دارد. 

باشگاه نانو بر اساس پیشنهاد و درخواست مدیران پژوهش‌سراها و کارشناسان آزمایشگاه‌های فناوری نانو، یک آزمایش ساده با عنوان کار با دستگاه الکتروریسی را به همراه تئوری مربوط به آن دستگاه، طراحی و برای استفاده در کارگاه‌های عملی در دسترس عموم قرار داده است.

نسخه الکترونیکی شرح این آزمایش را از پایگاه اینترنتی باشگاه نانو دریافت نمایید. 

شایان ذکر است، برگزارکنندگان این کارگاه‌ها (که با هدف افزایش مهارت دانش‌آموزان در کاربری دستگاه‌های تخصصی فناوری نانو در آزمایشگاه‌های توانا برگزار می‌شود)، از حمایت‌های مالی و معنوی ستاد نانو بهره‌مند می‌شوند. آیین‌نامه‌های حمایتی، از سایت باشگاه نانو، بخش تجهیزات، قسمت آیین‌نامه‌های حمایتی، قابل مشاهده است.

لازم به ذکر است، حمایت از برگزاری کارگاه‌های عملی از طرف باشگاه نانو مطابق با آیین‌نامه، وابسته به انجام آزمایش و کار دانش‌آموزان با حداقل یکی از دستگاه‌های تخصصی موجود در آزمایشگاه توانا است. برای انجام آزمایش کارشناسان محترم می‌توانند از محتوای آزمایش فوق و یا هر آزمایش دیگری که کار با حداقل یکی از تجهیزات تخصصی نانو را به دانش‌آموزان آموزش دهد، استفاده نمایند.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)