باشگاه نانو | اخبار | گفتگو با استاد راهنمای مقام دوم هشتمین جشنواره دانش‌آموزی نانو
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/09/08 - تعداد بازدید : 152
گفتگو با استاد راهنمای مقام دوم هشتمین جشنواره دانش‌آموزی نانو طرح سنتز هیدروکسیدهای لایه‌ای برای حذف رنگ‌های آنیونی، مقام دوم هشتمین جشنواره دانش‌آموزی نانو را از میان چهل طرح راه‌یافته به مرحله دوم از آن خود کرد. این طرح توسط خانم فاطمه سخائی، دکتری نانوشیمی و کارشناس آزمایشگاه نانو در پژوهش‌سرای ابن سینا تهران راهنمایی و هدایت شده است.
5 امتیاز از 3 رای


خانم دکتر سخائی اولین بار در سال 1385 با انجام پروژه کارشناسی ارشد در حوزه نانو، علاقمند و وارد پژوهش در این عرصه شده است، او تاکنون چندین پروژه و طرح دانش‌آموزی را در زمینه‌های سنتز نانومواد، تصفیه آب، نساجی، ساخت دستگاه، نانوپوشش‌ها و موضوع‌های مرتبط با نانوزیست فناوری راهنمایی و هدایت کرده است.

وی در گفتگو با خبرنگار باشگاه نانو درباره اهداف شخصی‌اش در زمینه هدایت دانش‌آموزان در حوزه نانو گفت: «با این کار امکان آشنایی دانش‌آموزان با رشته‌های مختلف فراهم می‌شود و از سوی دیگر برای دانش‌آموزان بستری فراهم می‌شود برای درک این مهم که برای دستیابی به یک هدف، باید از مجموع توانمندی‌ها، دانش و مهارت‌ها در علوم مختلف و انرژی افراد بهره گرفت.»

سخائی گفت: «طرح سنتز هیدروکسیدهای لایه‌ای برای حذف رنگ‌های آنیونی توسط گروهی از دانش‌آموزان دبیرستان‌های مفید و صنیعی‌فر منطقه 15 تهران در راستای یکی از اولویت‌های پژوهش‌سرای ابن سینا (بحران کم آبی) در محل آزمایشگاه دانش‌آموزی نانو انجام شده است.»

گفتگو با خانم فاطمه سخائی را در سایت باشگاه نانو بخوانید.

شایان ذکر است؛ پس از ارزیابی 205 طرح‌ ارسال شده به دبیرخانه هشتمین جشنواره دانش‌آموزی نانو، 103 طرح به مرحله نخست جشنواره راه پیدا کردند و از بین آنها 20 طرحی که حائز امتیاز بیشتری بودند، به صورت شفاهی ارایه و سایر طرح‌ها نیز در قالب ارایه پوستر در جشنواره حاضر شدند. پس از ارزیابی این 103 طرح در مرحله اول جشنواره در شهر اصفهان، 65 طرح به عنوان منتخبین این مرحله معرفی و پس از انجام داوری دوباره، 40 طرح برای حضور به مرحله دوم انتخاب شدند. مرحله دوم جشنواره هم‌زمان با دهمین نمایشگاه علوم و فناوری نانو در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)