باشگاه نانو | اخبار | شانلی صلاحی در زنگ نانو از پژوهش‌سرای آذربایجان می‌گوید
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/08/18 - تعداد بازدید : 195
شانلی صلاحی در زنگ نانو از پژوهش‌سرای آذربایجان می‌گوید بخش معرفی پژوهش‌سرای شماره 76 ماهنامه زنگ نانو به معرفی پژوهش‌سرای دانش‌آموزی آذربایجان ناحیه 3 تبریز از زبان شانلی صلاحی دانش‌آموز پژوهشگر تبریزی اختصاص داده شده است.
5 امتیاز از 1 رای


شانلی صلاحی، دو پروژه «بررسی خاصیت ضد باکتری نانوذرات نقره حاصل از سنتز سبز عصاره اکلیل کوهی، پونه و اکالیپتوس بر روی باکتری E.coli و استافیلوکوک اورئوس» و «حذف فلزات سنگین و آلودگی باکتریایی از پساب‌های صنعتی توسط کامپوزیت نانوذرات نقره و پسماندهای خانگی» را با راهنمایی مدیر پژوهش‌سرا در آزمایشگاه نانوی مستقر در این پژوهش‌سرا انجام داده است.

وی در گفتگو با ماهنامه زنگ نانو گفت: «آزمایشگاه نانو در این مرکز در سال 1392 افتتاح شد و با دارا بودن کادر متخصص و فعال در سال 95 رتبه نهم را در بین آزمایشگاه‌های عضو شبکه توانا کسب نمود و در سال 96 رتبه خود را به هفتم ارتقا داد».

صلاحی در این گفتگو به برگزاری سمینار، کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی و بازدیدهای متعددی در این آزمایشگاه اشاره کرد و گفت: «موضوع دوره‌های برگزار شده، سنتز نانومواد، ایمنی در آزمایشگاه نانو، آشنایی با عملکرد دستگاه‌های اسپکتروفتومتر، الکتروریسی و هموژنایزر اولتراسونیک بود».

برای خواندن متن کامل این گفتگو اینجا کلیک کنید. 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)