باشگاه نانو | اخبار | دیار محمدی: موضوعات پژوهشی هشتمین المپیاد نانو به نیازهای بازار و جامعه نزدیک‌تر بود
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/08/17 - تعداد بازدید : 254
دیار محمدی: موضوعات پژوهشی هشتمین المپیاد نانو به نیازهای بازار و جامعه نزدیک‌تر بود به گزارش باشگاه نانو دیار محمدی دانش‌آموز فارغ‌التحصیل دبیرستان نمونه دولتی فرزانگان شهرستان مریوان استان کردستان و دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران، توانست یکی از چهار مدال طلای هشتمین المپیاد دانش‌آموزی نانو را از آن خود کند.
3 امتیاز از 4 رای


محمدی که در دوره هفتم نیز موفق به کسب مدال برنز شده بود، در گفتگو با بخش خبری باشگاه نانو درباره نانو گفت: «علاقه من به نانو به خاطر انقلابی بودن این علم بود دنیایی جادویی که از اشیا و اتفاقات روزمره زندگی فراتر بود، لباس‌هایی که خیس نمی‌شدند، خواص فوق‌العاده نانولوله‌های کربنی، مواد هوشمند و ...». 

مدال طلای هشتمین دوره المپیاد نانو سطح علمی و موضوعات مورد پژوهش این دوره را به نیازهای بازار و جامعه نزدیک‌تر عنوان کرد و گفت: «از نوشتن پروپوزال در مرحله عملی کاملا مشخص بود که نگاه این دوره با دوره‌های قبل متفاوت است و برگزارکنندگان دوره به دنبال ایجاد ذهنیت اقتصادی و مولد در شرکت‌کنندگان بودند».

این نخبه مریوانی یکی از مهمترین مزیت‌های دوره المپیاد را زندگی دو هفته‌ای و تمام وقت با کل ایران دانست و اظهار کرد: «دانش‌آموزان پویا و با استعداد با فرهنگ‌های مختلف و زیبا از سراسر کشور، چاشنی اصلی المپیاد هستند».

برای خواندن متن کامل گفتگو با دیار محمدی اینجا را ببینید.

آزمون مرحله اول این دوره، فروردین ماه 1396 با حضور ۲۳ هزار و ۵۱۸ دانش‌آموز برگزار و ۳۶ نفر برای مرحله عملی برگزیده شدند. مرحله عملی در شهریور ماه 1396 در شهرستان قزوین برگزار شد و صاحبان مدال‌های طلا، نقره و برنز پس از گذراندن کلاس‌های تئوری، گزارش‌نویسی، فعالیت آزمایشگاهی و تحویل کار و آزمون با نظر هیئت داوران، در مراسم اختتامیه معرفی شدند.

نظرات

0 0

/ ناشناس / - ‏۱۳۹۶/۰۸/۱۸

ان شاءالله دوره نهم به عنوان استادیار بتوینم... .

پاسخ

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)