باشگاه نانو | اخبار | گفتگو با استاد راهنمای مقام اول هشتمین جشنواره دانش‌آموزی نانو
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/08/16 - تعداد بازدید : 308
گفتگو با استاد راهنمای مقام اول هشتمین جشنواره دانش‌آموزی نانو طرح دانش‌آموزان تهرانی، فاطمه عباس‌پور و سحر هادی با عنوان ساخت نانوکامپوزیت و استفاده از آن در کلاه ایمنی به عنوان خنک‌کننده با راهنمایی آقای امیر اسدزاده رتبه نخست هشتمین جشنواره دانش‌آموزی نانو را از میان چهل طرح راه‌یافته به مرحله دوم از آن خود کرد.
5 امتیاز از 2 رای


آقای امیر اسدزاده فارغ‌التحصیل رشته نانوشیمی دانشگاه تهران حدود هفت سال است در عرصه تحقیق و پژوهش در حوزه‌های مختلف فناوری نانو با دانش‌آموزان کار می‌کند، وی در گفتگو با بخش خبری باشگاه نانو گفت: «تا کنون بیش از 20 پروژه برای دانش‌آموزان تعریف و هدایت کرده‌ام، بیشتر موضوعات نانوشیمی بوده البته در حوزه‌های دیگر هم کار کرده‌ایم زیرا علم نانو بین رشته‌ای است».

آقای اسدزاده چهارمین دوره است که هدایت طرحی را برای ورود به جشنواره دانش‌آموزی نانو به عهده دارد و در سه دوره رتبه نخست را کسب کرده‌اند، او درباره طرح امسال این‌گونه گفت: «یکی از دلایلی که موتورسواران از کلاه ایمنی استفاده نمی‌کنند گرمای درون آن به ویژه ماه‌های گرم سال است، ما در پروژه به دنبال راهی با استفاده از فناوری نانو برای کاهش گرمای داخل کلاه کاسکت بودیم. ایده اولیه از من است و 90 درصد کار را خود دانش‌آموزان انجام دادند».

برای آشنایی بیشتر با این استاد جوان اینجا را بخوانید.

شایان ذکر است؛ پس از ارزیابی 205 طرح‌ ارسال شده به دبیرخانه هشتمین جشنواره دانش‌آموزی نانو، 103 طرح به مرحله نخست جشنواره راه پیدا کردند و از بین آنها 20 طرحی که حائز امتیاز بیشتری بودند، به صورت شفاهی ارایه و سایر طرح‌ها نیز در قالب ارایه پوستر در جشنواره حاضر شدند. پس از ارزیابی این 103 طرح در مرحله اول جشنواره در شهر اصفهان، 65 طرح به عنوان منتخبین این مرحله معرفی و پس از انجام داوری دوباره، 40 طرح برای حضور به مرحله دوم انتخاب شدند. مرحله دوم جشنواره هم‌زمان با دهمین نمایشگاه علوم و فناوری نانو در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. 

نظرات

1 0

سید محمد فیض آذر - ‏۱۳۹۶/۰۹/۰۸

با آرزوی موفقیت.انشاءلله رتبه اول جهان رو داشته باشیم.آینده قطعا روشنه....

پاسخ

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)