باشگاه نانو | اخبار | آشنایی با مادر یکی از چهار دارنده طلای هشتمین المپیاد نانو در ماهنامه زنگ نانو
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/08/06 - تعداد بازدید : 177
آشنایی با مادر یکی از چهار دارنده طلای هشتمین المپیاد نانو در ماهنامه زنگ نانو بخش مصاحبه شماره 76 ماهنامه زنگ نانو به گفتگو با خانم بیتا ترکمانی مادر آبتین قاسم‌پور دارنده یکی از چهار مدال طلای هشتمین المپیاد دانش‌آموزی نانو اختصاص یافته است.
3 امتیاز از 2 رای


آبتین قاسم‌پور، دانش‌آموز قزوینی و دارنده مدال طلای هشتمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو در حال حاضر در پایه دهم دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بابایی (دوره دوم) قزوین در رشته علوم تجربی مشغول به تحصیل است.

خانم بیتا ترکمانی ساکن قزوین، فارغ‌التحصیل رشته معماری و خانه‌دار است. او در گفتگویی که ماهنامه زنگ نانو با ایشان انجام داده، اقدامات انجام‌ شده از سوی ستاد توسعه فناوری نانو در ایجاد زیرساخت‌ها، توسعه‌ آموزش و ارتقای سطح علمی دانش‌آموزان و دانش‌پژوهان با بهره‌گیری از شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی را ستودنی دانست و گفت: «این امر می‌تواند به‌عنوان یک نمونه در سطح ملی و برای سایر حوزه‌های علم و فناوری سرمشق و مورد توجه قرار گیرد». 

آشنایی وی با عنوان و موضوع علم نانو از طریق ماهنامه زنگ نانو صورت گرفته است. 

خانم ترکمانی درباره علاقمندی و موفقیتش پسرش در زمینه نانو گفت: «مطالعه ماهنامه زنگ نانو و آشنایی با سایت باشگاه نانو کافی ‌بود تا آبتین شیفته و علاقمند به موضوعات مختلف در این حوزه شود. البته مطالعه کتاب‌ها، مقاله‌ها و همچنین بهره‌گیری از کلاس‌ها و دوره‌های مجازی و حضوری، نقش موثری در پیمودن این مسیر داشته‌ است».

او درخصوص اردوی مرحله دوم المپیاد نانو ابراز داشت: «برگزاری اردوهای علمی فرصت مناسبی برای آموزش عملی و بهره‌گیری از امکانات آزمایشگاهی، به ویژه برای دانش‌آموزانی که در مناطق محروم ساکن هستند، محیا می‌سازد و از این بابت نقش موثری در رشد و توسعه علمی و عملی برگزیدگان خواهد داشت».

متن کامل گفتگوی ماهنامه زنگ نانو با خانم بیتا ترکمانی را از اینجا دریافت کنید.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)