باشگاه نانو | اخبار | گفتگو با مقام پنجم بخش نانوالیاف مسابقه توانمند
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/07/29 - تعداد بازدید : 127
گفتگو با مقام پنجم بخش نانوالیاف مسابقه توانمند گروه دانش‌آموزی باشگاه علمی پژوهشی جوان یزد توانستند در بخش نانوالیاف مسابقه توانمند، مقام پنجم را کسب کنند.
5 امتیاز از 2 رای


نانوالیاف تهیه شده توسط امیرمحمد محمودی و امیرمحمد افلاطونیان دانش‌آموزان یزدی و اعضای فعال آزمایشگاه نانو باشگاه علمی پژوهشی جوان یزد، در دومین مسابقه ملی توانمند توانست جزء پنج اثر برتر قرارگیرد. 

این گروه علمی جوان، به مدت یک ماه در آزمایشگاه نانو مستقر در پژوهش‌سرای علمی پژوهشی جوان یزد به تهیه نخی با استحکام بالا از نانوالیاف کامپوزیتی پلی اکریلونیتریل و پلی وینیل الکل پرداخته‌اند.

این دو دانش‌آموز یزدی، درباره آزمایشگاه‌های نانو به این باور رسیده‌اند که آزمایشگاه‌های توانا در موفقیت دانش‌آموزانی که به ابزار مناسب آزمایش در مراکز آموزشی خود دسترسی ندارند تاثیر بسیار زیادی دارند. وجود دستگاه‌های متنوع و کاربردی در رشته نانو باعث شده تا آشنایی با این رشته از مرحله آشنایی به یادگیری برسد.

برای آشنایی بیشتر با این دانش‌آموزان توانمند اینجا را بخوانید.

لازم به توضیح است، ثبت نام دومین مسابقه توانمند (تولید آزمایشگاهی نانومحصولات نوین دانش‌آموزی) با موضوع ساخت سطوح آبگریز و نانوالیاف از اسفندماه 1395 آغاز و تا 25 خردادماه سال جاری ادامه داشت و از مجموع طرح‌های ارسال شده برای دبیرخانه، تعداد 13 طرح با موضوع سطوح آبگریز و تعداد 20 طرح با موضوع نانوالیاف پس از انجام داوری به مسابقه راه یافتند و برگزیدگان این مسابقه در تیر ماه سال جاری هم‌زمان با مراسم اختتامیه جشنواره دانش‌آموزی نانو در اصفهان معرفی شدند.

رتبه‌های اول تا سوم بخش نانوالیاف از شهرهای بوشهر، ساری، بابلسر و رتبه‌های چهارم و پنجم از یزد هستند.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)