تست عنوان
close
باشگاه نانو | اخبار | معاون دفتر آموزش و پژوهش استانداری قزوین: نخبگان جوان می‌توانند چالشهای کشور را با ایده‌های خود رفع کنند
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/06/14 - تعداد بازدید : 341
معاون دفتر آموزش و پژوهش استانداری قزوین: نخبگان جوان می‌توانند چالشهای کشور را با ایده‌های خود رفع کنند معاون دفتر آموزش و پژوهش استانداری قزوین گفت: نخبگان جوان دانش‌آموز و دانشجو قادرند با نانو فناوری در حل مشکلات اجتماعی و چالش‌های صنعت و کشاورزی جامعه نقش موثری ایفا کنند.
0 امتیاز از 0 رای


صفر لک روز سه شنبه 14 شهریور 96، در مراسم اختتامیه هشتمین المپیاد علوم و فناوری نانو که در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد اظهارداشت: «با افکار بلند می‌توان کارهای بزرگی را محقق کرد و به کتاب و درس بسنده نکرد».

وی افزود: «چالش‌های زیادی در کشور داریم که باید توسط دانش‌آموزان و دانشجویان نخبه کشور برطرف شود و زندگی را برای دیگران راحت کنیم».

معاون دفتر آموزش و پژوهش استانداری قزوین یادآورشد: «در شرایطی که زندگی سخت شده مدیریت نیز با چالش مواجه است و نخبگان با ایده‌های خود می‌توانند با استفاده از امکانات موجود و علم و فناوری نانو گره گشای مسائل باشند».

لک اضافه کرد: «فضای مجازی زندگی امروزی همه ما را بر هم زده و از شما نخبگان انتظار داریم از فرصت‌ها بخوبی استفاده کرده و با هنرنمایی خود زمینه کاهش مشکلات اجتماعی را فراهم کنید».

وی اظهارداشت: «آسیب‌های اجتماعی، بهره‌وری پایین، چالش‌های حوزه صنعت، کشاورزی از مسائلی است که با علم نانو و ایده‌های نخبگان قادریم آنها را حل کرده و به توسعه کشور کمک کنیم».

لک بیان کرد: «عقب‌ماندگی‌ها در تکنولوژی، وابستگی در مواد اولیه و صنعت ایجاب می‌کند تا از علم و فناوری روز و نانوفناوری استفاده کنیم تا این مشکلات کاهش یابد».

وی گفت: «استان قزوین در چشم انداز علمی کشور جایگاه ویژه‌ای دارد و با راه‌اندازی طرح چشمه نور و شتابگر ملی که زمینه جذب هزاران دانشمند را فراهم خواهد کرد بستر خوبی برای جذب شما نخبگان جوان نیز مهیا شده که می‌توانید از این ظرفیت استفاده کنید».

لک تصریح کرد: «کارهای بزرگ نیازمند انسانهای بزرگی چون شما نخبگان جوان است و باید با صبوری، اخلاق مداری، تلاش مستمر و اتکا به خداوند در مسیر علمی با جدیت حرکت کنید».

گفتنی است، در این مراسم از ۳۶ تن از نخبگان مدال‌آور هشتمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو تجلیل شد.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)