تست عنوان
close
باشگاه نانو | اخبار | تاکنون بیش از 700 هزار دانش‌آموز با فناوری نانو آشنا شده‌اند
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/06/14 - تعداد بازدید : 358
تاکنون بیش از 700 هزار دانش‌آموز با فناوری نانو آشنا شده‌اند کارشناس مسئول بخش دانش‌آموزی کارگروه ترویج ستاد فناوری نانو گفت: در آزمون مرحله اول هشتمین المپیاد نانو تعداد ۲۳ هزار و ۵۱۸ نفر شرکت کردند و ۳۶ نفر با کسب بالاترین امتیاز برگزیده شدند.
0 امتیاز از 0 رای


سید مجتبی قدمگاهی در مراسم اختتامیه هشتمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو که در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد اظهارداشت: «همکاری باشگاه نانو و وزارت آموزش و پرورش نانو در سال ۸۷ کلید خورد و تاکنون بیش از ۷۰۰ هزار دانش‌آموز با فناوری نانو آشنا شده‌اند»..

وی گفت: «تاکنون ۶۶۸ سمینار پژوهشی دانش‌آموزی و ۲۶۷ کارگاه آمادگی توسط ستاد نانو برگزار شده و ۱۴۴ سمینار تخصصی با فعال‌سازی ۲۴۷ کارگاه نیز صورت گرفته است».

قدمگاهی یادآورشد: «در آزمون تئوری مرحله اول در هشتمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو ابتدا ۲۳ هزار و ۵۱۸ نفر از دانش‌آموزان ثبت نام کردند که برای مرحله عملی تعداد ۳۶ دانش آموز برگزیده شدند».

وی بیان کرد: «برنامه‌های اردویی امسال از۱۰ روز به ۱۵ روز افزایش یافت که دانش‌آموزان چند روز کلاس تئوری را گذراندند و قبل از این که دوره شروع شود کارهای آمادگی به صورت مجازی نیز برگزار شد».

filereader.php?p1=main_6512bd43d9caa6e02

وی بیان کرد: «دانش‌آموزان در کلاس های تئوری، گزارش‌نویسی، فعالیت آزمایشگاهی و تحویل کار شرکت کردند و شش روز کار آزمایشگاهی هم در اردو صورت گرفت و دو روز امتحان و آزمون کارها و امروز نتیجه المپیاد اعلام شد».

کارشناس مسئول بخش دانش‌آموزی کارگروه ترویج ستاد فناوری نانو اظهارداشت: «در این دوره از المپیاد ۱۴ دختر و ۲۲ پسر شرکت کردند و دبیرخانه المپیاد در همه استانها فعال شده و امروز قرار است از ۷ دبیرخانه برتر هم تجلیل شود».

وی اظهارداشت: «در کنار برنامه‌های علمی و آزمایشگاهی بازدید از آثار تاریخی و باستانی مثل سرای سعدالسلطنه، عالی قاپو، آب انبار سردار، خانه امینی ها، دهکده طبیعت و بوستان باراجین هم پیش بینی شده که مورد توجه دانش آموزان قرار گرفت».

قدمگاهی یادآورشد: «۳۶ برگزیده این دوره از المپیاد که بالاترین امتیاز را کسب کردند از ۱۳ استان آذربایجان شرقی، اصفهان، بوشهر، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سمنان، فارس، قزوین، قم، کردستان، گلستان، مازندران و هرمزگان شرکت کرده‌اند».

وی گفت: «استان کردستان با هشت نفر، بوشهر با شش نفر، اصفهان، خراسان رضوی هرکدام با ۴ نفر بیشترین تعداد برگزیده در این دوره از المپیاد را دارند و استان کردستان امسال در آمار ثبت نام در جایگاه اول کشوری است».

filereader.php?p1=main_b6d767d2f8ed5d21a

درادامه از ۳۶ نفر از برگزیدگان هشتمین المپیاد علوم و فناوری نانو که صاحب مدال طلا، نقره و برنز و دیپلم افتخار شده بودند تجلیل شد.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)