تست عنوان
close
باشگاه نانو | اخبار | گفتگو با مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی بجنورد
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/05/31 - تعداد بازدید : 517
گفتگو با مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی بجنورد پژوهش‌سرای دانش‌آموزی بجنورد در ارزیابی عملکرد آزمایشگاه‌های عضو شبکه آزمایشگاه‌های آموزشی توانا در سال 1395 توانست رتبه دوم را از آن خود کند.
4 امتیاز از 2 رای


آقای پیمان آذری آزاد، مدیر پژوهش‌سرا در گفتگو با بخش خبری باشگاه نانو گفت: «رسالت اصلی پژوهش‌سراها آموزش شیوه صحیح تحقیق و پژوهش به دانش‌آموزان و ایجاد روحیه تحقیق و پژوهش در آنان است. همچنین شناسایی دانش‌آموزان مستعد و علاقمند به تحقیق و جذب آنها و آماده‌سازی آنان برای شرکت در مسابقات و جشنواره‌های علمی پژوهشی از وظایف اصلی پژوهش‌سراها است».

مدیر پژوهش‌سرای بجنورد در ادامه ابراز داشت: «در این مرکز حضور کارشناسان با توجه به وقت و برنامه دانش‌آموزان تنظیم می‌گردد و برنامه‌ها و فعالیت‌ها برای اولیای دانش‌آموزان تشریح و تبیین می‌گردد که این دو عامل دلایل اصلی موفقیت این مرکز است».

وی برگزاری کلاس‌های آموزشی در زمینه مستندسازی تحقیقات و نحوه ارائه نتایج تحقیق در جشنواره‌های علمی را از مهم‌ترین برنامه‌های جاری این پژوهش‌سرا عنوان کرد و گفت: «با تفاهم‌نامه‌ای که با پارک علم و فناوری استان امضاء شده، نتایج تحقیقات دانش‌آموزان در صورت قابلیت صنعتی شدن، به این نهاد معرفی می‌گردند. همچنین اگر طرحی قابلیت ثبت اختراع داشته باشد، راهنمایی‌ لازم برای حرکت در این مسیر به دانش‌آموزان ارائه می‌شود».

برای آشنایی بیشتر با فعالیت‌های آزمایشگاه نانو مستقر در پژوهش‌سرای دانش‌آموزی بجنورد اینجا را بخوانید.

لازم به ذکر است، یکی از برنامه‌های اصلی باشگاه نانو برای ایجاد انگیزه در بین مدیران و کارشناسان آزمایشگاه‌های توانا برای فعالیت بیشتر، ارزیابی عملکرد، رتبه‌بندی آنها و تقدیر از مسئولان و مدیران این آزمایشگاه‌ها است و در این راستا از 10 مرکز برتر آزمایشگاهی عضو شبکه آزمایشگاه‌های آموزشی فناوری نانو در سال 94 و 95 هم‌زمان با مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو که روز جمعه 30 تیرماه در شهرستان اصفهان برگزار گردید، تقدیر کرد.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)