تست عنوان
close
باشگاه نانو | اخبار | شهریورماه: برگزاری چهارمین دوره آموزشی مهارت، ویژه کارشناسان شبکه آزمایشگاه‌های توانا
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/05/25 - تعداد بازدید : 684
شهریورماه: برگزاری چهارمین دوره آموزشی مهارت، ویژه کارشناسان شبکه آزمایشگاه‌های توانا دوره آموزشی مهارت کارشناسان آزمایشگاه‌های توانا توسط باشگاه نانو در سال 1396 در شهریورماه برگزار می‌شود.
5 امتیاز از 4 رای


باشگاه نانو در سال 1391 با راه اندازی 7 آزمایشگاه نانو روش جدیدی برای آموزش و ترویج فناوری نانو در حوزه دانش آموزی را آغاز کرد. این فعالیت که منجر به تجهیز 78 آزمایشگاه نانو در کشور تا پایان سال 1395 شده است و با نام آزمایشگاه های آموزشی فناوری نانو و به اختصار توانا شناخته می‌شود تاثیر به‌سزایی در نهادینه شدن فناوری نانو در بین دانش‌آموزان داشته است.

یکی از برنامه‌های باشگاه نانو برای فعال نگه‌داشتن این آزمایشگاه‌ها، آموزش کارشناسان این مراکز است که تاکنون 3 دوره با عنوان دوره آموزشی مهارت کارشناسان آزمایشگاه‌های توانا برگزار نموده است. باشگاه نانو در نظر دارد در سال 1396 همانند سال‌های گذشته این دوره را برگزار نماید. 

در این دوره نحوه کار با دستگا‌ه‌های اسپکتروفتومتر، انفجار سیم، الکتروریس و اسپاترینگ رومیزی به همراه آزمایش‌های ساده و تخصصی مانند سنتز نانوذرات طلا آموزش داده خواهد شد.

در این دوره خانم فهیمه صبور (دکتری مهندسی شیمی- دانشگاه تهران)، خانم سمانه هادیان (دانشجوی دکتری بیوفیزیک- دانشگاه تهران)، خانم مرضیه شیرازی (دکتری مهندسی فناوری نانو- دانشگاه صنعتی اصفهان)، آقای سعید ساعدی (دانشجوی دکتری مهندسی شیمی- دانشگاه تهران) تدریس خواهند کرد.

در پایان دوره یک آزمون به صورت وبینار برگزار خواهد شد که تاریخ برگزاری آزمون متعاقبا اعلام خواهد شد. به افرادی که حدنصاب را در آزمون کسب نمایند گواهی حضور در دوره داده خواهد شد.

در این راستا باشگاه نانو در نظر دارد چهارمین دوره مهارت آزمایشگاهی کارشناسان آزمایشگاه های توانا را در روزهای 22 تا 24 شهریورماه سال جاری در پژوهش سرای دانش آموزی شهید فضیلی شهرستان اصفهان برگزار نماید. پذیرش شرکت‌کنندگان در دوره روز 21 شهریورماه در مجتمع فرهنگی ورزشی امام علی (ع) انجام می‌شود.

از همه کارشناسان آزمایشگاه‌های شبکه آموزشی توانا دعوت به عمل می‌آید در این دوره حضور یابند. شایان ذکر است حضور در دوره برای دریافت حمایت‌های آتی باشگاه نانو از آزمایشگاه‌ها الزامی است.

هر آزمایشگاه عضو شبکه توانا امکان معرفی یک کارشناس برای حضور در دوره به صورت رایگان را دارد. برای تکمیل ثبت نام لازم است فرم ثبت نام با مهر و امضای مدیر پژوهش‌سرا برای باشگاه نانو ارسال شود.

همچنین امکان حضور علاقه‌مندان آزاد در دوره با پرداخت شهریه وجود دارد. با توجه به اینکه ظرفیت محدود است در مجموع امکان حضور حداکثر هفت نفر به صورت آزاد در دوره وجود دارد. حضور شرکت‌کنندگان آزاد، طبق اولویت ثبت‌نام در نظر گرفته می‌شود. در مورد این افراد لازم است ابتدا فرم ثبت نام را به همراه تصویر مدرک تحصیلی (یا هر مدرک مرتبط با فناوری نانو) ارسال نموده و پس از دریافت ایمیل تایید از طرف باشگاه نانو، نسبت به واریز هزینه و ارسال تصویر فیش واریزی حداکثر تا تاریخ ششم شهریور به باشگاه نانو اقدام نمایند.

هزینه دوره مبلغ 8،000،000 ریال است که لازم است به شماره حساب اعلام شده در پیوست تعرفه و اطلاعات واریزی شرکت کنندگان آزاد واریز گردد. ثبت نام این افراد پس از دریافت فیش واریزی تکمیل خواهد شد.

لازم به ذکر است افرادی که تحصیلات عالی مرتبط با فناوری نانو داشته باشند از 30درصد تخفیف، افرادی که از طرف یک پژوهش‌سرای دانش‌آموزی به عنوان کارشناس آن مجموعه معرفی شوند از 35درصد تخفیف و افرادی که از طرف 10 آزمایشگاه برتر در سال 1394 یا 1395 معرفی شوند نیز از 10درصد تخفیف برخوردار خواهند شد. سقف استفاده از تخفیف برای آزمایشگاه¬های برتر یک نفر مازاد است و این فرد باید تحصیلات عالی مرتبط با فناوری نانو داشته باشد. شایان ذکر است امکان برخورداری از مجموع تخفیف 75درصد برای افراد مشمول هر سه شرط فوق، وجود دارد.

علاقمندان می‌توانند فرم ثبت نام را از اینجا دریافت، تکمیل و حداکثر تا پایان مردادماه 96 به پست الکترونیکی nanoclub.tavana @ gmail.com و یا از طریق تلگرام با شماره 09219563731 ارسال نمایند.

تعرفه و اطلاعات واریزی شرکت کنندگان آزاد از اینجا قابل دریافت است.

شایان ذکر است با توجه به اینکه دوره به صورت عملی و در آزمایشگاه برگزار خواهد شد، همه شرکت‌کنندگان لازم است روپوش آزمایشگاهی همراه خود داشته باشند. 

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)