تست عنوان
close
باشگاه نانو | اخبار | دوره آموزشی ویژه برگزیدگان استانی هشتمین المپیاد، در هرمزگان برگزار شد
EN ورود به کارتابل افراد ثبت نام افراد ورود نهادهای ترویجی
مشروح خبر تاریخ خبر : 1396/05/10 - تعداد بازدید : 287
دوره آموزشی ویژه برگزیدگان استانی هشتمین المپیاد، در هرمزگان برگزار شد دوره آموزشی ویژه برگزیدگان استانی هشتمین المپیاد نانو ویژه برگزیدگان استان هرمزگان، روز یکشنبه هشتم مرداد ماه 1396 در آزمایشگاه نانو مستقر در پژوهش‌سرای دانش‌آموزی شهر بندرعباس برگزار شد.
5 امتیاز از 1 رای


این دوره با هدف ایده‌پروری برای انجام آزمایش‌های مختلف در حوزه فناوری نانو، به مدت 8 ساعت و با حضور نه نفر از برگزیدگان استانی استان هرمزگان و یک نفر از دانش‌آموزان علاقمند اجرا شد.

گفتنی است، در این دوره 4 دانش‌آموز مهمان از جزیره ابوموسی، 2 دانش‌آموز مهمان از جزیره کیش و دو مهمان نیز از بندرعباس حضور داشتند.

ابتدا دانش‌آموزان در سمیناری با فناوری نانو و کاربردهای آن و سپس با دستگاه‌های انفجار الکتریکی سیم، الکتروریسی، اولتراسونیک، میکروسکوپ STM ، اتوکلاو و عملکرد آنها آشنا شدند. 

بخش سمینار این دوره با هدف سنجش میزان اطلاعات دانش‌آموزان از تجهیزات مورد کاربرد در فناوری نانو و قدرت تحلیل آنها از نتایج آزمون‌ها به صورت مناظره برگزار شد. پس از آن دانش‌آموزان به همراه کارشناس در آزمایشگاه حاضر شدند و به صورت گروهی به کار عملی با دستگاه‌های انفجار الکتریکی سیم و الکتروریسی پرداختند.

سپس از شرکت‌کنندگان آزمون کتبی به عمل آمد و اطلاعات دانش‌آموزان در حوزه نانو و تجهیزات مورد ارزیابی قرار گرفت و نفرات برتر استانی به منظور تقدیر به مدیر مرکز معرفی شدند.

برای دریافت جدول اسامی دانش‌آموزان حاضر در این دوره، اینجا کلیک کنید.

شایان ذکر است، دوره‌های آموزشی آشنایی با تجهیزات فناوری نانو تیر و مرداد ماه سال جاری با همکاری 14 آزمایشگاه دانش‌آموزی فناوری نانو، برای برگزیدگان استانی هشتمین المپیاد نانو‌ برگزار می‌گردد.

در مجموع از 247 برگزیده استانی هشتمین المپیاد نانو برای حضور در دوره‌های تخصصی فناوری نانو (با موضوع آشنایی با تجهیزات) دعوت به عمل آمده است.

filereader.php?p1=main_c4ca4238a0b923820filereader.php?p1=main_c81e728d9d4c2f636filereader.php?p1=main_eccbc87e4b5ce2fe2filereader.php?p1=main_a87ff679a2f3e71d9

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)